در ادامه محدودیت های تیك تاك؛

سناتورهای آمریکایی خواهان افشای اطلاعات محرمانه درباره ی تیک تاک

سناتورهای آمریکایی خواهان افشای اطلاعات محرمانه درباره ی تیک تاک سئو سی: قانونگذاران آمریکایی از مقامات جاسوسی این کشور خواسته اند تا اطلاعاتی که درباره ی تیک تاک به اشتراک گذاشته اند را از حالت محرمانه خارج کنند و در اختیار مردم قرار دهند.به گزارش سئو سی به نقل از انگجت، مجلس سنای آمریکا مشغول بررسی لایحه ای برای اجبار تیک تاک به فروش یا ممنوعیت این اپلیکیشن است.
در این میان مقامات ارشد اطلاعاتی این کشور در جلسه استماع کنگره درباره ی تهدیدهای امنیت ملی این اپ گزارش دادند. حالا ۲ سناتور برجسته از دفتر مدیر اطلاعات ملی خواسته اند تا اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته اند را از حالت محرمانه خارج و در اختیار عموم مردم قرار دهند.
مارشا بلک برن و ریچارد بلومنتال سناتورهای آمریکایی در این زمینه نوشته اند: اطلاعاتی که دریافت کردیم و عناوینی که جامعه جاسوسی در جلسات کنگره مطرح کرده ما را به شدت نگران کرده است. این امر برای مردم آمریکا و به ویژه کاربران تیک تاک اهمیت دارد تا چالش های امنیت ملی را درک کنند.
ماهیت دقیق نگرانی سازمان های جاسوسی درباره ی این اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئو کوتاه همچنان در ابهام است. مقامات جاسوسی آمریکا پیش از رای گیری درباره ی لایحه فروش تیک تاک نیز در جلسه استماع قانونگذاران مجلس آمریکا شرکت کردند. اما هرچند بنظر می رسد اطلاعاتی که این مقامات بیان کرده اند در پشتیبانی از لایحه مذکور بوده، تعدادی از نمایندگان متقاعد نشده بودند و حتی یک نماینده نیز اظهار داشته بود: هیچ یک از نگرانی هایی که شنیدیم فقط مختص تیک تاک نبود.
به بیانی دیگر این نگرانی ها درباره ی رسانه های اجتماعی دیگر نیز وجود دارد.
برخی از نمایندگان نیز اطلاعات را شوکه کننده خواندند. نشریه Axios در گزارشی نوشته است یکی از قانونگذاران فاش کرده بود که به آنان گفته شده تیک تاک می تواند بوسیله میکروفون های موجود در دستگاه های کاربران از آنها جاسوسی کند، آن چه تایپ می کنند را ردیابی و کارهای کاربر در اپ های دیگر را شناسایی کند.
هرچند این گفته ها هشدار آمیز بنظر می رسد اما در حقیقت توصیفی از مجوز هایی است که از ۱۰ سال قبل تاکنون، شبکه اجتماعی دیگر نیز از کاربران می خواهند.
تیک تاک از مدت ها ارسال اطلاعات کاربران به مقامات دولت چین را انکار کرده و از طرف دیگر هیچ شواهد عمومی این شیوه عملکرد تیک تاک وجود ندارد.


منبع:

1403/01/05
13:00:59
5.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو