بیان تجربه های فناورانه متخصصان ایرانی بازگشته در کانکت فروم

بیان تجربه های فناورانه متخصصان ایرانی بازگشته در کانکت فروم به گزارش سئو سی، دومین رویداد کانکت فروم همزمان با نمایشگاه الکامپ با حضور متخصصان ایرانی غیر مقیم حوزه های الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و تجارت الکترونیک آی هیت برگزار گردید.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست تخصصی متخصصان و فناوران ایرانی با عنوان دارای تجربه فعالیت در خارج از کشور در حوزه های الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک و سایر حوزه های وابسته، همزمان با بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در خانه فناوری و نوآوری ایران (آی هیت) برگزار گردید.
رویداد کانکت فروم به میزبانی سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی و با هدف آشنایی متخصصان ایرانی خارج از کشور با صنایع داخلی فعال در حوزه های علم و فناوری و همینطور ارتباط اثرگذار با صنعت و دانشگاه برگزار گردید.
سید علی حسینی، معاون سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی هدف از برگزاری این رویداد را تعامل اثرگذار با فعالان برجسته ایرانی غیر مقیم در حوزه های در رابطه با فناوری های عرضه شده در الکامپ ۲۰۲۴ دانست و اظهار داشت: در چارچوب رویداد کانکت فروم، زمینه برای شبکه سازی میان متخصصان و صاحبان صنایع در کنار بازدید از غرفه های منتخب نمایشگاه الکامپ، فراهم گردید.
وی در رابطه با برنامه «کانکت فروم» توضیح داد: برنامه کانت فروم یکی از برنامه های جانبی پلت فرم «کانکت پلاس» است که با هدف تعامل، شبکه سازی میان متخصصان ایرانی و استفاده از ظرفیت آنها توسط سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی اجرایی شده است. این رویداد با مشارکت و حضور افرادی که تجربه تحصیل، اشتغال و کارآفرینی در خارج از ایران را دارند و متخصصان داخلی برگزار می گردد.
حسینی ضمن اشاره به اینکه رویداد کانکت فروم، همزمان با نمایشگاه های بین المللی برگزار می گردد تصریح کرد: اولین دوره نمایشگاه هم زمان با نمایشگاه تجهیزات پزشکی با حضور هشتاد نفر از متخصصان برگزار گردید.
معاون سازمان توسعه همکاریهای علمی و فناورانه بین المللی ضمن اشاره به عرضه تجربه های سه نفر از متخصصان دارای تجربه فعالیت در کسب و کارهای جهانی در کانکت فروم اظهار داشت: این رویداد، سه سخنران اصلی داشت که در قسمت نخست، دکتر محمد شکوهی یکتا، دانش آموخته دانشگاه برکلی که بعنوان یکی از مدیران ارشد کمپانی مایکروسافت فعالیت داشته و هم اکنون به ایران بازگشته و در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می کند به بیان تجربه هایش پرداخت.
وی اضافه کرد: در قسمت دوم، دکتر معصومه جباری فر، فارغ التحصیل دانشگاه مک گیل کانادا که بیشتر از دو دهه در کانادا بوده و به همراه همسرش در شرکت گوگل کار می کرده سخنرانی کرد. وی و همسرش حالا در یک شرکت دانش بنیان حوزه هوش مصنوعی و داده فعالیت دارند. در این رویداد همینطور دکتر حسین جوشقانی هم که از برترین های المپیادی و دانش آموخته دانشگاه بوستون آمریکا است و الان به کشور بازگشته و مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان است، در حوزه کراد فاندینگ یا تأمین مالی جمعی تجربیات خویش را به اشتراک گذاشت.
حسینی بیان نمود: در این فروم، زمینه برای تعامل بین متخصصان، تبادل تجربه ها و فرصت های آینده همکاری فراهم گردید و در ادامه برنامه هم شرکت کنندگان، از غرفه های منتخب نمایشگاه الکامپ، بازدید نمودند.


منبع:

1403/04/13
10:27:29
5.0 / 5
36
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو