تائید سرقت اطلاعات ۵۰ میلیون كاربر فیسبوك

تائید سرقت اطلاعات ۵۰ میلیون كاربر فیسبوك سئو سی: فیسبوك تائید كرد هكرها توانسته اند با سرقت كدهای دیجیتال، بیش از 50 میلیون حساب كاربری را در سالی كه این كمپانی به شدت تحت فشار مقامات قرارگرفته، از آنِ خود كنند. بلافاصله سهام این كمپانی در وال استریت 3 درصد سقوط كرد.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، فیسبوك ماهیانه 2.2 میلیارد اكانت فعال دارد و معلوم نیست دقیقاً دیتای خصوصی چه تعداد كاربر پس از هك مورد سوءاستفاده واقع شده است. همینطور هویت هكرها معلوم نبوده و موقعیت قربانیان هم به درستی اعلام نشده است.
زاكربرگ در كنفرانس خبری این حادثه را یك مبحث جدید امنیتی در بخش اطلاعات توصیف كرد. بعد از اظهارات وی سهام فیسبوك بیش از 3 درصد سقوط كرد.
ظاهراً قابلیت موسوم به view as مورد دستبرد قرارگرفته كه به كاربران اجازه می دهد تا به پروفایل دیگران دسترسی پیداكرده و عكس ها و سایر مطالب خصوصی آن ها قابل مشاهده برای حمله كننده شود. فیسبوك روز گذشته پنجشنبه اعلام نمود باگ امنیتی را بسته است.
بیش از 6 هزار كاربر به صورت مستقیم با ورود به صفحه زاكربرگ وی را موردانتقاد قراردادند.
اوایل امسال بعد از لورفتن این خبر كه كمپانی انگلیسی كمبریج آنالیتیكا بعنوان شریك نرم افزاری فیسبوك دیتای 87 میلیون نفر را به فروش رسانده، بحرانی سیاسی-فناورانه رخ داد و منجر به بروز جنبش deletefacebook بود و حالا مبحث هك 50 میلیون كاربر می تواند این بحران را تشدید كند.
سناتور مارك وارنر بعد از انتشار این خبر تاكید كرد به همین دلایل باید كنگره نظارت بیشتری بر شبكه های اجتماعی داشته باشد.

56561397/07/08
10:43:45
5.0 / 5
2668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو