انتقال اطلاعات درون چاه نفت به سطح زمین با دستگاههای ایرانی

انتقال اطلاعات درون چاه نفت به سطح زمین با دستگاههای ایرانی سئو سی: ابزارهایی كه محققان دانشگاه امیركبیر موفق به ساخت آن شده اند می توانند اطلاعات درون چاههای نفت را روی كامپیوتر نشان دهند.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، دكتر حسین آفریده، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر و رئیس دانشكده مهندسی انرژی و فیزیك در مراسم رونمایی از دستگاههای MWDو GYRO كه جزء ابزار آلات اندازه گیری درون چاهی نفت هستند اظهار داشت: سیستم آشكارساز GAMMA MWD بسیار پیشرفته تر از سیستم های موجود در بازار است. بعنوان مثال در مقایسه با سیستم Geolink هم كارایی بهتری دارد و هم در بایاس كمتر سینگال با وضوح بهتری عرضه می كند. یكی از این ابزارها قسمت راه انداز فرستنده درون چاهی استرینگ حفاری است و به كمك پالسر عمل انتقال اطلاعات درون چاه به روی سطح را انجام می دهد.
وی اضافه كرد: پالسر این دستگاه از نوع مثبت بوده كه كاملا همسان با پالسر شركت آمریكایی است. در این پالس وظیفه پالسر منفی و APC با همدیگر ادغام شده اند كلیه شبیه سازی های انتقال حرارت و سیال با استفاده از نرم افزار CFD كه در این شركت تولید شده انجام می گیرد.
آفریده با اشاره به اینكه این دستگاه ها حاصل چندین رساله كارشناسی ارشد بوده است، اظهار داشت: این دستگاه ها می توانند اطلاعات كد شده را كه روی مته حفاری هستند به بالای زمین ارسال نمایند و در كامپیوتر نشان دهند و بر مبنای استاندارد API به چاپ رسانند.
وی تصریح كرد: باآنكه امروزه تلاش های بسیار زیادی در جهت بهبود عملكرد دستگاه MWD صورت می گیرد اما شرایطی وجود دارد كه سبب شود اندازه گیری های دستگاه همراه با خطای غیرقابل هضم باشد.

1397/07/22
19:55:13
5.0 / 5
2774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو