شبیه سازی مبتلا شدن به آلزایمر با مدل كامپیوتری

شبیه سازی مبتلا شدن به آلزایمر با مدل كامپیوتری سئو سی: گروهی از محققان سوئیسی و آمریكایی برای نخستین بار موفق به مدل سازی كامپیوتری شیوه مبتلا شدن به آلزایمر شده اند كه نشان داده است چگونه پروتئین های سمی عامل این بیماری در درون مغز منتشر می شوند.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، مدل سازی مذكور به صورت بسیار مفصل و همراه با جزئیات است و نشان داده است كه چگونه در یك بازه زمانی ۳۰ ساله پروتئین های سمی در مغز انتشار می یابند.
مدل سازی مورد اشاره هم به یافتن روش های درمانی تازه برای مقابله با آلزایمر كمك می نماید و هم به محققان امكان می دهد تا با دقت بیشتری از كارآیی روشهای درمانی جدید اطمینان كسب كنند.
مدل سازی كامپیوتری مذكور هم برای بررسی سیر پیشرفت بیماری آلزایمر و هم برای بررسی نحوه گسترش بیماری پاركینسون و هم برای مقابله با بیماری اسكلروز جانبی آمیوتروفیك (كه باعث تخریب غیرقابل جبران شبكه عصبی و مغز و نخاع می شود)، قابل استفاده می باشد.
مدل كامپیوتری مذكور بعد از شناسایی پروتئین های خاص عامل تولید هر یك از این بیماری ها توسط پزشكان می تواند پیشرفت و روند تخریبی حاصل از عملكرد هر یك را در مغز بررسی كند.
قرار است نرم افزاری كه به منظور این مدل سازی مورد استفاده قرار گرفته به مجانی در اختیار دیگر دانشمندان قرار بگیرد تا آنها هم بتوانند در ارتقای این فناوری مشاركت كنند.

1397/07/23
15:30:16
5.0 / 5
2859
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو