با یك دستگاه خوانش اطلاعات؛

روشی كه سرعت اینترنت را ۱۰۰ برابر بیشتر می كند

روشی كه سرعت اینترنت را ۱۰۰ برابر بیشتر می كند سئو سی: محققان یك دستگاه خوانش اطلاعات امواج نوری در هم تنیده ابداع نموده اند كه سبب می گردد ارتباطات اینترنتی ۱۰۰ برابر سریع تر شود.به گزارش سئو سی به نقل از ایونینگ استاندارد، طبق تحقیقات جدید بزودی ارتباطات اینترنتی ۱۰۰ برابر سریع تر می گردد. در این تحقیق دستگاهی برای خوانش اطلاعات امواج نوری درهم تنیده ابداع شده است.
این تحقیق ادعا می كند می توان فناوری مذكور را در شبكه های مخابراتی فعلی به كار گرفت تا كارآمدی آنها را افزایش داد. كابل های فیبرنوری معمول باید به رنگ خاصی باشند یا به شكل مخصوصی تنیده شوند تا نور بتواند به شكل افقی یا عمودی در آنها استفاده نماید.
با استفاده از نوری كه به شكل مارپیچ درآمد كابل ها می توانند اطلاعات بیشتری جابه جا كنند. فیبرهای نوری فعلی فقط بخشی از ظرفیت نور برای حمل اطلاعات در طیف رنگی را استفاده می نمایند. اما تكنولوژی جدید به جای پهنای باند از شكل امواج نوری استفاده می نماید.
در این روش امواج نوری به شكل مارپیچ بهم تنیده می شوند. با كمك این روش بعد سومی برای انتقال اطلاعات به وجود می آید. در همین راستا محققان یك دستگاه كوچك خوانش اطلاعات ساخته اند كه می تواند مارپیچ های نور را شناسایی كند. محققان دانشگاه RMIT این پژوهش را انجام داده اند. مین گو در این باره می گوید: این فناوری مانند دی ان ای است.
آنها اولین افرادی هستند كه دستگاه دریافت كننده امواجی ساخته اند كه می تواند اطلاعات را از شكل جدید فیبرهای نوری بخواند.
دستگاه جدید به اندازه عرض یك تار مو است.

1397/08/04
15:50:51
5.0 / 5
2866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو