با انعقاد تفاهم نامه ای؛

فعالیت شركت های دانش بنیان و استارت آپها در بیمه تسهیل شد

فعالیت شركت های دانش بنیان و استارت آپها در بیمه تسهیل شد سئو سی: برپایه تفاهم نامه ای كه بین معاونت علمی و فناوری و بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران منعقد شد، فعالیت شركت های دانش بنیان، نوآور و استارت آپها در صنعت بیمه تسهیل می گردد.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، بامداد امروز تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران با هدف تسهیل فعالیت شركت های دانش بنیان، نوآور و استارت آپها در صنعت بیمه، طراحی و عرضه پوشش های بیمه ای مورد نیاز شركت های دانش بنیان و بهره گیری از ظرفیت های این شركت ها در جهت حل چالش های عمده صنعت بیمه، كاهش هزینه و ریسك شركت های بیمه منعقد شد.
این تفاهم نامه در جهت سیاست های توسعه اقتصاد دانش بنیان اعم از توسعه بازار، بهبود كیفیت، افزایش رقابت پذیری و ارتقای نظام استاندارد بیمه محصولات دانش بنیان و اجرای احكام مربوط به قانون پشتیبانی از شركت ها و موسسات، همینطور تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات منعقد شده است.
آئین نامه اجرایی این تفاهم نامه به منظور پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و زمینه سازی برای ورود آنها به صنعت بیمه، امضاء شده است.
قرار است معاونت علمی از تولید و توسعه شركت های دانش بنیان، نوآور و استارت آپ ها در صنعت بیمه حمایت كند.
همچنین از سرمایه گذاری شركت های بیمه در تولید مراكز نوآوری و شتاب دهنده های نوآوری در چارچوب دستورالعمل ساماندهی و توسعه مراكز نوآوری و رویدادهای كارآفرینی در جهت افزایش مشاركت شركت های دانش بنیان در حل چالش های صنعت بیمه از وظایف معاونت علمی به حساب می آید.
توسعه شركت های دانش بنیان تخصصی صنعت بیمه و فناوری های پشتیبان صنعت بیمه نظیر فناوری های حوزه هوشمندی كسب و كار، داده كاوی، كلان داده، موقعیت یابی، الكترونیك و نرم افزار و فراهم كردن امكان دسترسی به سامانه ها و اطلاعات بانكی مربوط به حوزه شركت ها و محصولات دانش بنیان همچون وظایف معاونت علمی در این تفاهم نامه به حساب می آید.
از سوی دیگر بیمه مركزی موظف به ایجاد بسترهای مقرراتی برای صدور پوشش های بیمه ای مورد نیاز شركت های دانش بنیان از قبیل بیمه مسئولیت محصولات و خدمات دانش بنیان، تولید بسترهای مقرراتی برای تأسیس شركت ها در صنعت بیمه است.
همچنین شناسایی و معرفی حوزه های مستعد برای فعالیت های شركت های دانش بنیان در بخش های بازاریابی و فروش، صدور بیمه نامه و ارزیابی و پرداخت خسارت و همینطور جلوگیری از تخلفات بیمه ای، همچون وظایف بیمه مركزی به حساب می آید.
از سوی دیگر بیمه مركزی موظف است امكان دسترسی به سامانه «سنهاب» و سایر بانك های اطلاعاتی موجود در صنعت بیمه را فراهم آورد.
این تفاهم نامه از زمان امضاء دو سال تعیین شده است.

1397/08/13
12:31:59
5.0 / 5
2646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو