كاربرد در یادگیری ماشینی؛

افزایش سرعت محاسبات رایانشی با نرم افزار ایرانی

افزایش سرعت محاسبات رایانشی با نرم افزار ایرانی سئو سی: محققان ایرانی نرم افزاری با عملكرد بالا با كاربردهای مختلف در زمینه هایی مانند گرافیك های رایانشی، مصارف رباتیك و یادگیری ماشینی ابداع نموده اند.به گزارش سئو سی به نقل از دانشگاه تورنتو، «مریم مهری دهنوی» یكی از استادیاران علوم رایانشی در دانشگاه تورنتو به همراه «كاظم چشمی» یكی از دانشجویان مقطع دكترا مشغول انجام پژوهشی در تحلیل های عددی، رایانش موازی و كامپایلرها هستند.
دهنوی درباره این محاسبات با عملكرد بالا می گوید: خیلی از پژوهش های ما در حوزه ماتریس انجام میگردد. از خود می پرسیم این چه نوع ماتریسی است؟ این چه نوع محاسبات جبر است؟ الگوریتم های موازی كدامند؟ بیشتر اوقات همه ماتریس ها شناخته شده نیستند تا بتوانند عملكرد مورد نظر را ارائه نمایند. مشكل همین جا است.
دهنوی و كاظم چشمی یك نرم افزار با عملكرد بالا با كاربردهای مختلف در زمینه هایی مانند گرافیك های رایانشی، مصارف رباتیك و یادگیری ماشینی ساخته اند.
دهنوی و چشمی با همكاری یكی از محققان شركت ادوب و میشل میلز استراوت استاد علوم رایانشی در دانشگاه آریزونا تحقیق"ParSy: Inspection and Transformation of Sparse Matrix Computations for Parallelism را در كنفرانس بین المللی ابررایانش نمایش كردند.
در این كنفرانس بیشتر از ۱۱ هزار نفر از صدها شركت و مركز تحقیقاتی از سراسر دنیا شركت كردند.
ممكن است افراد تصور كنند كدها یا الگوریتم ها سپس نوشته شدن خیلی ساده كار می كنند اما مشكل اینجاست كه سخت افزار سریع تر از نرم افزار عمل می كند.
دهنوی در این باره می گوید: كامپایلرها شبیه مغز انسان هستند و امكان تصمیم گیری در شرایط سخت را به صورت خودكار فراهم می كنند. البته این فرایند مرحله به مرحله است و بنا بر این كاربرد فوری ندارد.
دهنوی در این باره اضافه كرد: ما می خواهیم این برنامه را در مهندسی عملكرد الگوریتم ها و كدها استفاده نمائیم. این سیستم ها قابلیت عملكرد خودكار دارند.

1397/08/28
12:58:27
5.0 / 5
2812
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو