علت بدخواب شدن پس از زل زدن به گوشی كشف شد

علت بدخواب شدن پس از زل زدن به گوشی كشف شد به گزارش سئو سی دانشمندان مدتهاست در مورد بدخواب شدن و اختلالات در رابطه با آن در صورت زل زدن طولانی مدت به گوشی پیش از خوابیدن اخطار می دهند، اما علت دقیق این مساله اخیرا مشخص شده است.به گزارش سئو سی به نقل از یوروكالرت، بررسی های پژوهشگران سالك در آمریكا نشان داده است در صورت نگاه كردن بیش از اندازه به نمایشگر گوشی، تبلت، كامپیوتر و غیره پیش از به خواب رفتن، سلول های خاصی در چشم انسان آغاز به پردازش نور محیطی می كنند و همین امر سبب بازتنظیم ساعت داخلی بدن و به هم خوردن تنظیم صحیح آن می گردد.
اختلال در ساعت داخلی بدن تداوم فرایندهای برنامه ریزی شده توسط بدن را با دشواری مواجه می سازد و نظم شبانه روزی بدن را كاملا به هم می ریزد. زمانی كه سلول های چشم در شبانگاهان در معرض نور مصنوعی نمایشگر گوشی و كامپیوتر قرار می گیرند پیام هایی را منتقل می كنند كه سبب اختلال و ابهام برای ساعت داخلی بدن می گردد و تداوم این روند سلامت و بهداشت روانی انسان را در معرض خطر قرار می دهد.
دانشمندان امیدوارند این كشف جدید به درمان بیماری هایی مانند میگرن، بی خوابی، بدخوابی ناشی از سفرهای هوایی طولانی و غیره كمك نماید. گفتنی است كه مشكلاتی از این دست می توانند در دراز مدت منجر به مبتلا شدن به بیماری هایی مانند چاقی، انواع سرطان، مرض قند و غیره شوند.
محققان بارها به مردم سفارش كرده اند با تغییر سبك زندگی دیجیتالی خود از استفاده از تلفن همراه در تختخواب دست بردارند و از مدتی پیش از خوابیدن گوشی را در فاصله ای نسبتا دور از خود قرار دهند.

1397/09/11
14:41:05
5.0 / 5
2400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو