مدرن ترین ربات روس تقلبی از آب در آمد

مدرن ترین ربات روس تقلبی از آب در آمد به گزارش سئو سی یك شبكه خبری روسیه ویدئویی با عنوان مدرنترین ربات روسیه منتشر نموده كه می تواند حرف بزند و حركات انعطاف پذیر دارد اما مشخص شده در حقیقت هنرپیشه ای در لباس با ظاهر ربات بوده است.به گزارش سئو سی به نقل از آسوشیتدپرس، مشخص شد یك ربات روسی كه در تلویزیون ملی زنده روسیه، رقصید، جعلی بوده است.
در تلویزیون ملی روسیه اعلام گردید این ربات فناورانه كه «بوریس» نام دارد می تواند حركات انعطاف پذیری انجام دهد. اما تماشاچیان به سرعت به نرمی حركات او مشكوك شدند.
حالا مشخص شده كه این ربات در حقیقت یك هنرپیشه در لباس ربات بوده است و هیچ گونه ماشین آلات فناورانه ای در آن به كار نرفته است.

پس از انتشار تصاویری در فضای آنلاین كه به صورت واضح نشان داده است ربات فاقد سنسور است، موجی ازتردید و عدم قطعیت به وجود آمد. حتی در یك تصویر گردن انسان از زیر لباس ربات هم مشخص بود.
به هرحال مشخص شده بوریس در حقیقت یك لباس به قیمت ۳۸۰۰ دلار است كه «ربات آلیوشا» نام دارد و شركتی به نام Show Robots آنرا تولید كرده است.
این لباس گرانقیمت مجهز به میكروفون و نمایشگر تبلت است و ظاهر یك ربات را به صورت كامل نشان داده است اما یك فرد آنرا به تن می كند.
در مراسم گشایس یك انحمن علمی، این ربات هم حضور داشت و حتی با صدایی رباتیك اظهار داشته بود: من ریاضی بلدم اما می خواهم نقاشی یاد بگیرم.
كانال خبری Russia ۲۴ آنرا مدرنترین ربات كشور نامید. درهمین زمان تماشاچیان و كاربران آنلاین نسبت به این ربات مشكوك شدند. همینطور برخی اشاره كردند وقتی هیچ میكروفونی نزدیك ربات نبوده، چگونه او صحبت كرده است.
یك رسانه روسی به نام TJournal هم تصویر بوریس را از پشت سر منتشر نمود كه به صورت واضح گردن فرد در لباس ربات را نشان می داد.
Russia۲۴ این ویدئو را حذف كرده اما بیانیه درباره آن صادر نكرده است.

1397/09/23
13:08:28
5.0 / 5
3107
تگهای خبر: آنلاین , ربات , رباتیك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو