رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی:

برنامه ریزی برای پشتیبانی از شركت های خلاق از جانب صندوق نوآوری

برنامه ریزی برای پشتیبانی از شركت های خلاق از جانب صندوق نوآوری به گزارش سئو سی رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: برنامه داریم كه از شركت هایی كه دارای خلاقیت هستند، حمایت نماییم.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، علی وحدت ظهر امروز در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه های كشور در سالن اجلاس سران، اظهار داشت: برخی شركت ها خلاق هستند اما جزو دانش بنیان ها به شمار نمی روند و برنامه داریم كه ساز و كاری تدوین كرده تا بتوانیم از این شركت ها حمایت نماییم.
وی اضافه كرد: صندوق تلاش می كند در خدمت جامعه علمی و فناوری كشور باشد و به دنبال این است كه منابع آن تاثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشد.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی تصریح كرد: باید به سمتی حركت نماییم كه حمایت های صندوق فعال تر و به صورت مسئله محور باشد و در این راستا باید از وزارت علوم، دانشگاه ها و مراكز پژوهشی كمك بگیریم.
وحدت اضافه كرد: بعضی از شركت ها خلاقیت های خوبی دارند اما جزو دانش بنیان ها به شمار نمی روند. برنامه داریم ساز و كاری تهیه نماییم تا بتوانیم با همكاری وزارت علوم از این شركت ها حمایت نماییم. همینطور بستری فراهم نماییم كه این نوع شركت ها به شركت های دانش بنیان تبدیل شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی افزود: این صندوق برنامه دارد از تصدی گری مستقیم دور شود.
وی اظهار داشت: در حال بررسی هستیم كه مسیرهای جدیدی برای ضمانت شركت های دانش بنیان باز نماییم و در این راستا برنامه داریم از اعتبار صندوق نوآوری و شكوفایی كه در اختیار بانك ها است، استفاده نماییم.
وحدت خاطرنشان كرد: رساله های دانشجویی باید به شركت های دانش بنیان متصل شود تا این پژوهش ها به صورت هدفمند در كشور صورت گیرد.
وی بیان داشت: اقدامات ما در حوزه علوم انسانی مناسب نبوده و در این حوزه طلب كمك می نماییم و باید سیاستگذاری هایی صورت گیرد تا بتوانیم به یك چاره ملموس برای فعالیت صندوق در این زمینه دست یابیم.
وحدت اضافه كرد: صندوق نوآوری و شكوفایی به دنبال پشتیبانی از آزمایشگاه های دانشگاه هاست كه در این حوزه می خواهد از بخش خصوصی كه در حوزه راه اندازی و سرویس دهی آزمایشگاه ها فعالیت می كند در چارچوب شركت های دانش بنیان حمایت كند.

1397/09/25
14:15:55
5.0 / 5
2392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو