وزیر علوم مطرح كرد:

لزوم ارتباط قوی تر و سیستماتیك بین نهادهای علمی

لزوم ارتباط قوی تر و سیستماتیك بین نهادهای علمی سئو سی: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: لازمه پیشرفت در زمینه علمی، احداث ارتباط قوی تر و سیستماتیك بین نهادهای علمی است تا یك هم افزایی در برنامه ها به وجود بیاید.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، منصور غلامی در بیستمین جشنواره جوان خوارزمی كه در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شده است، اظهار داشت: این جشنواره ها برای معرفی نمونه های شاخص از استعدادهای جوان كشور است.
وی با اشاره به اینكه وجود استعدادهای برتر در كشور سابقه دیرینه دارد، گفت: در ایران سیستم اندیشه ورزی و دانش پژوهی همواره فرهنگی قدیمی دارد و این سرمایه ها، مهم و گران كشور شمرده می شود.
غلامی با تاكید بر لزوم احداث مسیری برای محققان كشور جهت پیشرفت، اشاره كرد: معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان همچون نهادهایی بودند كه برای تسهیل پیشرفت محققان كشور تشكیل شده اند اما لازم می دانیم كه در شرایط فعلی ارتباط قوی تر و سیستماتیك بیشتری را برای هم افزایی در برنامه ها بین نهادهای علمی احداث نماییم.
وی اضافه كرد: ما در وزارت علوم همواره درصدد هستیم با چنین نهادهایی برای سهولت پیشرفت محققان كشور، ارتباط برقرار نماییم.
به گفته وزیر علوم، در این وزارتخانه یك رویكرد جدیدتر برای كاربردی كردن یافته های علمی در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینكه پارك های علم و فناوری در كنار دانشگاه ها به وجود آمده اند، تاكید كرد: یكی از اقدامات برای كاربردی كردن یافته های علمی، تشكیل پارك هاست كه هم اكنون ۴۳ پارك علمی و فناوری در كشور وجود دارد.
غلامی اظهار داشت: پارك ها همچون نهادهایی هستند كه وظیفه پشتیبانی از طرح ها برعهده دارند تا به سمت تجاری سازی حركت كنند.
غلامی تصریح كرد: ما تلاش می نماییم با یك هم افزایی بیشتر، خدمات بیشتری را به محققان كشور با تعریف مسیرهای روشن نمایش نماییم.
وزیر علوم با تاكید بر توجه به علوم پایه در دانشگاه ها اشاره كرد: این مساله طبق رایزنی هایی كه شده است، مقرر است بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
وی گفت: امیدوار هستیم كه جشنواره جوان خوارزمی با نگاه وسیع تری، وسعت نظر داده شود.

1397/09/26
14:01:19
5.0 / 5
2368
تگهای خبر: خدمات , سیستم , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو