نیوهورایزونز به زمین فرستاد؛

تصاویر واضح از دورترین شی آسمانی، اولتیما تول شبیه آدم برفی است

تصاویر واضح از دورترین شی آسمانی، اولتیما تول شبیه آدم برفی است به گزارش سئو سی اولین تصاویر واضح از شی آسمانی اولتیما تول انتشار یافته است. دانشمندان با عنایت به این تصویر شی آسمانی را شبیه یك آدم برفی توصیف كرده است.به گزارش سئو سی به نقل از آسوشیتدپرس، فضاپیمای «New Horizons» از كنار دوردست ترین شی رصد شده، گذشت و الان اولین عكس نزدیك از این شی آسمانی را انتشار یافته است.
Ultima Thule یك شی آسمانی كوچك و یخی است كه به نظر می آید از دو كره متصل به یكدیگر ساخته شده است. یكی از كره ها سه برابر دیگری است. همینطور تخمین زده می گردد طول آن ۳۳ كیلومتر باشد.
نیوهورایزونز، تصاویری از این شی ارسال كرده كه ۱.۶ میلیارد مایل دورتر از پلوتو قرار دارد. اولین تصاویری كه از این شی آسمانی به زمین ارسال شد چندان واضح نبود و دانشمندان اعلام نمودند این شی آسمانی شبیه مهره بولینگ است. اما تصاویر جدید كیفیت بهتری دارند.
«جان استرن» محقق ارشد این ماموریت فضایی در این باره اظهار داشت: مهره بولینگ دیگر وجود ندارد! این یك آدم برفی است.
تخمین زده می گردد عرض قسمت «تول» این شی آسمانی ۱۴ كیلومتر و بخش «اولتیما» آن ۱۹ كیلومتر باشد.

جف مور از مركز تحقیقات Ames ناسا اعتقاد دارد میلیاردها سال قبل اجسام آسمانی یخی و سنگریزه مانند درهم آمیختند. سپس این دو كره به یكدیگر نزدیك شدند و به آرامی متصل شدند. نزدیك شدن این دو جسم آسمانی به یكدیگر به آرامی پارك كردن یك خودرو روی زمین با سرعت یك تا دومایل برساعت بوده است. در نهایت دو شی به هم چسبیدند.
به گفته مور با وجود آنكه نقطه تماس آنها كوچك است اما دو شی به صورت محكم به یكدیگر متصل هستند.
به هرحال استرن تاكید دارد كه دانشمندان كمتر از یك درصد اطلاعات ذخیره شده در «نیوهورایزن» را دریافت كرده اند و حداقل دو سال طول می كشد تا این اطلاعات به صورت كامل در اختیار دانشمندان قرار گیرد.

1397/10/13
14:02:07
5.0 / 5
2183
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو