ظهور ابرهای عجیب در آسمان سیدنی

ظهور ابرهای عجیب در آسمان سیدنی سئو سی: ابرهایی عجیب و انبوه، آسمان سیدنی را در بر گرفته است. به قول كارشناسان آب و هوایی این رویداد نادر نگران كننده نیست اما توجه خیلی از كاربران شبكه های اجتماعی را به خود جلب كرده است.


به گزارش خبرگزای مهر به نقل از دیلی میل، روز گذشته ابرهایی غیر معمول و انبوه آسمان سیدنی در استرالیا را پوشاند. این آخرین رویداد از مجموعه وقایع آب وهوایی عجیبی است كه در چندهفته اخیر اتفاق افتاده است. به هرحال ناظران شگفت زده در ساحل « نیوساوت ولز» تصاویری از آسمان منتشر نموده اند كه در آن ابرهایی متراكم و درهم پیچیده در آسمان موج می زند.
به قول محققان هرچند این پدیده بسیار نادر است اما جای نگرانی وجود ندارد. این ابرهای انبوه به نام ابرهای mammatus باز مشهورند و با ابرهای طوفان زای cumulonimbus همراه هستند.cumulonimbus ابرهایی متراكم و عمودی هستند كه از بخار آب به وجود می آیند و به وسیله جریان های هوایی قدرتمند به سمت بالا حركت می كنند. mammatus باز ابرهایی با الگوی سلولی و شبیه كیسه هایی زیر ابرهای پایه آویزان هستند.
تصاویر اشكال غیر معمول ابرها از روز گذشته در تمام شبكه های اجتماعی دیده میگردد. به نظر می آید ابرها شبیه پتوی ضخیمی هستند كه آسمان را پوشانده اند. به قول كارشناسان هواشناسی وجود این ابرها احیانا نشانی از ورود تندباد است. پیش بینی میگردد ورود تندباد به این منطقه بارش های سنگین و باد های شدید را باز همراه خود داشته باشد.
طی چند هفته اخیر سیدنی رویدادهای آب وهوایی عجیبی از مه ناگهانی تا بارش تگرگ هایی عجیب و به شكل گل را پشت سرگذاشته است.

1397/10/14
15:25:37
5.0 / 5
2422
تگهای خبر: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو