شناسایی مناطق پر خطر آنفولانزا با هوش مصنوعی

شناسایی مناطق پر خطر آنفولانزا با هوش مصنوعی سئو سی: آنفولانزا یكی از بیماری های مسری است كه افراد در فصول سرد سال به آن مبتلا می شوند. تركیب دو برنامه هوش مصنوعی، شناسایی نقاطی كه احتمال مبتلاشدن به آنفولانزا در آنها بیشتر است را ممكن می كند.به گزارش سئو سی به نقل از نیوزمدیكال، خیلی از موسسات بهداشتی و درمانی به صورت مرتب در حال رصد نحوه شیوع بیماری هایی مانند آنفولانزا در نقاط مختلف هستند تا نقاط پرخطر در این زمینه را شناسایی كنند. اما این كار به صورت دقیق و مناسب ممكن نیست و در آمریكا باوجود همه تلاش های صورت گرفته داده های جمع آوری شده در این زمینه دو هفته از زمان عقب است.
مطالعه جدیدی كه در این زمینه توسط بیمارستان كودكان بوستون در آمریكا انجام شده از دو روش پیش بینی و بررسی مبتنی بر هوش مصنوعی برای برآورد میزان شیوع بیماری آنفولانزا در هر نقطه از این كشور بهره می گیرد.
یكی از این دو روش مبتنی بر سیستم هوش مصنوعی ARGONet است كه داده های مربوط به پراكندگی جغرافیایی این بیماری از سپتامبر سال ۲۰۱۴ تا می سال ۲۰۱۷ را در اختیار دارد و پس از آن می توان برای پیش بینی شیوع آنفولانزا با دقت ۷۵ درصد بهره گرفت.
برای افزایش دقت سیستم مورد اشاره از یك برنامه هوش مصنوعی دقیق تر هم استفاده شده كه می تواند نحوه شیوع انفولانزا را در محله های مختلف با دقت بالایی بررسی كند. انتظار می رود تركیب اطلاعات دو سیستم مورد اشاره نقاط پرخطر در ارتباط با این بیماری را با دقت بالایی مشخص نماید.

1397/10/22
15:19:34
5.0 / 5
2526
تگهای خبر: سیستم , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو