راه اندازی آزمایشگاهی برای توسعه كسب وكار نانومیله های طلا

راه اندازی آزمایشگاهی برای توسعه كسب وكار نانومیله های طلا سئو سی: یك شركت فعال در حوزه تولید نانومیله های طلا كه جهت استفاده در پزشكی كاربرد دارد، آزمایشگاه جدید خویش را در مركز نوآوری و فناوری اینواكورپ راه اندازی نمود.به گزارش سئو سی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سونا نانوتك (Sona Nanotech) یكی از شركت های فعال در حوزه علوم زیستی است كه روی استفاده از نانومیله های طلا در بخش سلامت و محیط زیست تمركز دارد. این شركت به تازگی آزمایشگاه جدیدی در مركز نوآوری و فناوری اینواكورپ بوجود آورده است. سونا نانوتك از نانومیله های طلا برای حمل دارو به داخل بافت ها و سلول ها و همینطور برای فرآیند تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می نماید.
كولبیر سینگ از مدیران شركت سونا در روز افتتاح این آزمایشگاه جدید اظهار داشت: افتتاح این آزمایشگاه اهمیت زیادی برای ما دارد. من از زمان شكل گیری ایده استفاده از نانومیله های طلا تا راه اندازی این آزمایشگاه جدید با شركت همراه بوده ام.
دانشمندان این شركت برای نخستین بار مبادرت به تولید نانومیله های طلا كردند بدون این كه سمیت داشته باشند. ازاین رو نانومیله های طلا برای تزریق به داخل بدن ایمن هستند.
برای درك بهتر نانومیله های طلا، كریس یورت از محققان شركت سونا مثال جالبی می زند: فرض كنید كه یك پرنده در ارتفاع ۱۰ كیلومتری از زمین پرواز می كند، اگر شما یك سكه روی زمین قرار دهید، این سكه از نگاه پرنده، همانند نانوذرات در نگاه ما خواهد بود.
این شركت محصولات خویش را در سراسر جهان توزیع می نماید، این نانوذرات در بخش های مختلفی نظیر تشخیص بیماری یا تست های حاملگی استفاده می شوند.
سینگ اظهار داشت: روی نوارهای تشخیص طبی، زیست شناگرهای مختلفی وجود دارد كه درباره بیماری اطلاعات مختلفی به شما می دهد. شما می توانید از آن برای تست بیماری ایدز یا حاملگی و یا تشخیص سطح كورتیزول استفاده كنید.
در این فرآیند از ابزاری برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده می شود، در نتیجه نیاز به استفاده از میلیون ها تكه پلاستیك از میان می رود.
سونا نانوتك امیدوار است كه از نانومیله های طلا برای درمان سرطان استفاده نماید. دانشمندان نانومیله ها را به تومور تزریق می كنند و به آنها لیزر مادون قرمز تزریق می كنند. این ذرات نور را به گرما تبدیل كردند و با این كار تومور سرطانی از بین می رود بدون این كه آسیبی به پوست وارد شود.
سونا نانوتك در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است.

1397/10/25
14:53:18
5.0 / 5
2767
تگهای خبر: توسعه , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو