اشتغالزایی با تولید دارو توسط یك شركت دانش بنیان دارویی

اشتغالزایی با تولید دارو توسط یك شركت دانش بنیان دارویی به گزارش سئو سی یك شركت دانش بنیان ایرانی كه در زمینه تولید دارو فعال است، توانسته برای تعداد قابل توجهی از جوانان و نخبگان صنعت دارویی كشور اشتغالزایی كند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یك شركت دانش بنیان ایرانی بعنوان بزرگ ترین مركز تحقیقات دارویی در كشور تاسیس شد. این شركت در زمینه تولید مواد با ارزش افزوده بالا و حجم كم مورد نیاز در حوزه دارویی فعالیت می كند.
از جمله فعالیت های این شركت دانش بنیان، می توان به تحقیق و توسعه در حوزه تولید داروهای شیمیایی، داروهای ضد سرطان، تحقیقات بیولوژی مولكولی، فناوریهای نانو و بایو، بیولوژی سیستمی، فرمولاسیون دارویی و تولید مواد اولیه دارویی باارزش افزوده بالا اشاره نمود.
ارائه خدمات آنالیز و كنترل كیفی، خدمات آموزشی و مهندسی داروسازی هم توسط این شركت عرضه می شود.
یعقوب حقیقت نیا مدیر عامل این شركت دانش بنیان در مورد تولیدات این شركت، اظهار داشت: شركت ما بعنوان مركز تحقیق و توسعه هلدینگ سرمایه گذاری دارویی، در جهت اهداف استراتژیك خود، قدم برمی دارد. با بهره گیری از توانمندی و خلاقیت پرسنل و استفاده بهینه از امكانات، مبادرت به تولید محصولات خود كرده ایم.
وی اضافه كرد: برخورداری از دانش و فناوری نوین دارویی برای بومی سازی و توسعه محصولات دارویی جدید، با تاكید بر نیروهای متخصص و متعهد یكی از تعهدات ما است. همینطور حركت در جهت توسعه پایدار را هم در راس كارهای خود قرار داده ایم.
به گفته حقیقت نیا، نگاه جهانی به كسب و كار، توسعه صادرات و كاهش ریسك فعالیت های اجرایی و فرآیند ها از دیگر خطی مشی هایی است كه در شركت تعیین كرده ایم.
وی بیان كرد: شركت ما به منظور جلب رضایت كلیه ذینفعان، نسبت به استقرار استاندارد های ISO، بعنوان الگوی سیستم مدیریتی خود در حوزه های مختلف كاری اقدام نموده است.
وی عنوان كرد: ما در این مدت كوشیده ایم بعنوان شركتی پیشگام، كارآمد و موفق در تجاری سازی ایده های تولید مواد موثره دارویی و محصولات نهایی با فناوری بالا در ایران و منطقه فعالیت نماییم. ارتقای كیفیت محصولات و حركت در راه استقلال صنعت داروسازی كشور مهم ترین هدف ما برای فعالیت در این حوزه می باشد.
وی افزود: توسعه دانش بنیان تكنولوژی های جدید داروسازی با استفاده از انجام تحقیقات دارویی در حوزه تولید مواد اولیه، محصولات نهایی و خدمات مهندسی داروسازی ماموریت شركت است. این ماموریت در شركت به كمك نیروی متخصص متعهد، انجام می شود.
این فعال حوزه دارویی در كشور با اشاره به اینكه تولید دانش فنی پیچیده یكی از وظایف تعیین شده در شركت است، خاطرنشان كرد: ما با استفاده از این دانش، مبادرت به توسعه بازار و ورود به بازارهای نوظهور دارویی كرده ایم.
حقیقت نیا بیان كرد: شركت ما توانسته برای تعداد قابل توجهی از جوانان و نخبگان صنعت دارویی كشور اشتغالزایی كند. با تلاش نیروی متخصص داخلی، پرچم ایران را در زمینه تولیدات دارویی برافراشتیم. به صورت مثال با راه اندازی واحد ضد سرطان در شركت، برای اولین بار موفق به دریافت تائیدیه GMP در زمینه تولید مواد موثره داروهای پرخطر شدیم.
وی افزود: هم اكنون این واحد از دو قسمت تحقیقات و تولید داروهای ضد سرطان تشكیل شده است. بخش تحقیقاتی این واحد با تاكید بر دانش متخصصان داخلی و بكارگیری اصول و شیوه های نوین سنتزی، موفق به ایجاد دانش فنی داروهای جدید و پرارزشی مانند بورتزومیب، لتروزول، زولدرونیك اسید و غیره شده است.
مدیر عامل این شركت دانش بنیان اظهار نمود: واحد تكنولوژی های جدید دارویی، بیولوژی مولكولی، سنتز شیمیایی، داروهای گیاهی، تحقیقات، مهندسی دارو و كنترل كیفیت از دیگر واحدهای فعال و مستقر در این شركت است.

1397/11/06
23:46:57
5.0 / 5
2961
تگهای خبر: تخصص , تكنولوژی , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو