رئیس مركز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا خبر داد:

وجود یك لطمه پذیری در نرم افزار Facetime محصولات شركت Apple

وجود یك لطمه پذیری در نرم افزار Facetime محصولات شركت Apple سئو سی: رئیس مركزعملیات سایبری پلیس فتا ناجا اظهار داشت: بهتر است كاربران محصولات اپلApple تا بروز رسانی جدید، نرم افزار فیس تایم (face time) را غیر فعال كنند.سرهنگ رسول لطفی رئیس مركز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا در گفتوگو با خبرنگار مهر درباب وجود باگ در نرم افزار فیس تایم (face time) كه در ایام جاری خبر ساز شده و محصولات اپلApple را تحت تاثیر قرار داده است مواردی را بیان كرد كه لازم است مورد توجه قرار گیرد.
وی به وجود آمدن این باگ ها را طبیعی عنوان نمود و دستاورد تكنولوژی برشمرد و اظهار داشت: این باگ در سطح نرم افزار احتمال دارد از جانب شركت متولی بوجود آمده باشد.
رئیس مركز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به اینكه هر ابزار ارتباطی در كنار مفید بودنش در دنیای IT یك سری مشكلاتی باز به همراه خواهد داشت، گفت: برابر اعلام شركت متولی تا اختتام هفته این مشكل با بروزرسانی این نرم افزار توسط شركت تولید كننده اش برطرف خواهد شد.
این مقام مسئول اشاره كرد: این مشكل در سطح نرم افزارهای ارتباطی نیست و نرم افزار هایی كه غیر ارتباطی هست هم می توانند با چنین مشكلی روبرو شوند.
سرهنگ لطفی ضمن بیان اینكه این باگ از(groupchat) نرم افزار فیس تایم (face time) استفاده می نماید و دوربین طرف مقابل را پیش از پاسخگویی توسط وی فعال می كند، به كاربران سفارش كرد: از بخش تنظیمات گوشی تا زمانیكه ورژن جدید (face time) نمایش نگردیده است از مسیر setting وارد شده و تب (face time) را غیر فعال كنند، برای اینكه در غیر این صورت اطلاعاتشان در دسترس افراد سودجو قرار می گیرد.
رئیس مركز عملیات سایبری پلیس فتا ناجا بیان داشت: بهتر است كاربران عزیز بر روی گوشی خود مدیریت داشته باشند و سطح دسترسی ها را مدام كنترل كنند تا مورد سوء استفاده مجرمان قرار نگیرند.
سرهنگ لطفی اشاره كرد: به صورت كلی در گوشیهای اندرویدی كه نرم افزارهای دیگری به جز فیس تایم (face time) قرار دارند كاربران باید مدام گوشی خودرا آپدیت كرده و پس از نصب هر نرم افزار از قسمت دسترسی اپ ها App Preimission و در گوشیهای اپلApple از قسمت Privacy میزان دسترسی هر نرم افزار را به دلخواه خود محدود یا آزاد كند.

1397/11/10
23:44:28
5.0 / 5
2589
تگهای خبر: آپدیت , اپل , اندروید , پلیس فتا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو