به دلیل رشد فیتوپلانكتون ها؛

گرمایش زمین رنگ اقیانوس ها را تغییر می دهد

گرمایش زمین رنگ اقیانوس ها را تغییر می دهد سئو سی: تحقیقات جدید نشان داده است تغییرات آب وهوایی، رنگ اقیانوس ها را باز دگرگون می كنند به طوریكه تا اختتام قرن جاری میلادی رنگ اقیانوس ها سبزتر و كدرتر می شود.به گزارش سئو سی به نقل از ساینس دیلی، درانتها قرن میلادی جاری، به سبب گرمایش جهانی اقیانوس های جهان كدرتر و سبز رنگ تر می شوند.
طبق تحقیق جدیدی كه توسط پژوهشگران دانشگاه MIT انجام شده، هرچند تغییر رنگ به چشم انسان نامحسوس خواهد بود اما نشانگر تغییراتی عمیق در حیات آبزیان است.
دلیل این پدیده وجود میكروارگانیسم هایی به نام فیتوپلانكتون یا جلبك است كه در شبكه های غذایی اقیانوسی و همین طور بازچرخانی كربن در سراسر جهان نقش مهمی دارند. این میكروارگانیسم ها نسبت به دمای آب اقیانوس حساس هستند. به سبب شیوه انعكاس نور توسط این میكروارگانیسم ها، آنها الگوهای رنگی در سطح اقیانوس احداث می كنند.
محققان در این پژوهش یك مدل جهانی توسعه دادند كه در آن رشد و واكنش انواع مختلف فیتوپلانكتون یا جلبك ها و چگونگی تركیب این گونه ها در نقاط مختلف جهان همزمان با افزایش دما شبیه سازی شد.
آنها همین طور شیوه جذب و انعكاس نور فیتوپلانكتون ها را باز شبیه سازی كردند.
محققان این مدل را تا اختتام قرن بیست و یكم بررسی كردند و متوجه شدند تا ۲۱۰۰میلادی بیشتر از ۵۰ درصد اقیانوس های جهان به سبب تغییرات آب وهوایی تغییر رنگ می دهند.
این تحقیق نشان داد در بعضی مناطق مانند مناطق استوایی رنگ اقیانوس آبی تر می شود و در مناطق دیگری كه رنگ آن سبز است مانند نزدیك قطب های زمین رنگ آب سبزتر می شود برای اینكه دمای گرمتر به شكوفایی بیشتر فیتوپلانكتون ها منجر می شود.

1397/11/16
15:09:34
5.0 / 5
3226
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو