وزیر ارتباطات:

رساندن سهم آی سی تی در تولید ناخالص به۲ و نیم درصد دور از انتظار نیست

رساندن سهم آی سی تی در تولید ناخالص به۲ و نیم درصد دور از انتظار نیست سئو سی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینكه عرصه اقتصاد توانمندسازی و تسهیل گری نیازمند پیگیری جدی است، اظهار داشت: رساندن سهم آی سی تی در تولید ناخالص ملی به ۲.۵ درصد دور از انتظار نیست.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی بعدازظهر چهارشنبه در نشست فعالان و نخبگان حوزه «آی تی» و «آی سی تی» استان سمنان به میزبانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ضمن بیان اینكه چیزی كه دولت ها باید در عرصه اقتصاد به آن بپردازند بحث توانمندسازی و تسهیل گری است، اظهار داشت: در اقتصادهای مردمی دولت نقش تسهیل گری را به عهده دارد ازاین رو می بایست در نقش توانمندسازی هم وارد صحنه شود.
وی بابیان اینكه برای توسعه در این رسته نیازمند چند عامل هستیم كه نخستین آن، شهروند دیجیتال است، افزود: امروز رشد ابزارهای نوین ارتباطی و اطلاعاتی به خصوص طی پنج سال اخیر بی نظیر بوده است به نحوی كه حتی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در این راستا توانمند شده اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور بابیان اینكه عامل دوم كسب وكارهای دیجیتال است، اظهار داشت: امروز و در این نشست شاهد این توسعه به شكل كمی و كیفی هستیم، بحمدالله از نیروی جوان برخوردار هستیم كه باید بعنوان حاكمیت توانمندسازی را در دستور كار قرار دهیم.
آذری جهرمی بابیان اینكه عامل سوم قوانین مناسب و درست است كه دولت باید برای بهبود این فضا تلاش كند، خاطرنشان كرد: تمركز برای تقویت شهروند دیجیتال طی سنوات اخیر در دست پیگیری است بخصوص كه از سال ۸۴ تا ۹۲ عقب ماندگی بزرگی در این حوزه بود ولی حالا با تلاش مضاعف از رشد خوبی برخوردار هستیم كه منجر به اشتغال بالایی هم شده است.
وی افزود: ادامه این روند مستلزم دو مبحث است، نخست تسهیلگری برای سخت افزار و مبحث دوم با عنایت به رشد به حالت اشباع نزدیك شدیم و نیاز جدی به برنامه های درست و اصولی وجود دارد كه دولت باید برای تقویت آن ورود كند و این مورد مورد تاكید رئیس جمهور است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینكه دولت ها در عصر نوین برای كنترل جوامع به جای به كارگیری قدرت و وضع قوانین مختلف باید بر این بستر، خدمات متعددی عرضه كنند، اظهار داشت: ایده ما برای تسهیل امور در این بخش، شناسایی فضاهای موجود در اختیار ادارات و تبدیل آنها به پارك های فناوری با رویكرد مناطق آزاد بوده است تا مسائل مربوط به مالیات، مجوز و غیره را تسهیل كند.
آذری جهرمی اضافه كرد: با سازوكاری كه در دستور كار قرار دارد می توان سرمایه گذار را هم به این محیط جذب كرد همینطور برای كودكان فضا و برنامه ویژه ای تدارك دیده شده است.
وی ضمن بیان اینكه این نكته كه هر فناوری اگر بومی نباشد لزوما منجر به فساد خواهد شد و اگر بومی باشد هیچ ایرادی متوجه آن نیست، اظهار داشت: شاهد نمونه هایی هستیم كه سرور آن كسب وكارها هم در داخل كشور واقع شده اما این روزها گرفتار مشكلات عدیده ای شدند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن بیان اینكه با كمك یكدیگر می توانیم شرایط بهتری برای خود و مردم تولید نماییم، اظهار داشت: می توان سهم «آی سی تی» را در تولید ناخالص ملی به ۲.۵ درصد رساند و شاهد این هستیم كه هر روز اوضاع رو بهبود سوق پیداكرده و آینده در این حوزه روشن است.
آذری جهرمی در ادامه خاطرنشان كرد: نیاز مردم و حاكمیت هر روز به این بخش بیشتر خواهد شد و معتقدیم ایران به همت جوانان كشور جز كشورهای شاخص خواهد بود كه در مجموعه وزارت برای تسهیل و كمك به استان همراه هستیم.

1397/11/17
17:13:10
5.0 / 5
2726
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو