طبق یك تحقیق جهانی؛

۱۰۰ سال دیگر حشرات منقرض می شوند

۱۰۰ سال دیگر حشرات منقرض می شوند سئو سی: یك تحقیق جهانی نشان داده است اگر روند كاهش تعداد حشرات معكوس نشود، تا ۱۰۰ سال دیگر این موجودات منقرض می شوند. از دست رفتن زیستگاه، آلودگی و تغییرات آب و هوایی به این روند منجر گردیده است.به گزارش سئو سی به نقل از هافینگتون پست، طبق اولین بررسی علمی جهانی، چنانچه روند سریع مرگ حشرات همچنان ادامه یابد، این موجودات تا یك قرن دیگر منقرض می شوند.
این درحالی است كه جهان به علت كاهش تعداد حشرات در پرتگاه فروپاشی اكوسیستم طبیعت قرار دارد. بیشتر از ۴۰ درصد گونه حشرات مختلف در حال كاهش هستند و امكان دارد تا ۱۰۰ سال دیگر منقرض شوند. از جانب دیگر یك سوم جمعیت حشرات هم در معرض خطر انقراض هستند.
خطر انقراض حشرات ۸ بار سریع تر از پستانداران، پرندگان و خزندگان است. مولفان این تحقیق معتقدند روش كشت مواد غذایی در عصر حاضر روند كاهش تعداد حشرات را سرعت بخشیده است. به قول آنان اگر این مشكل حل نشود، تاثیر انقراض حشرات حیات انسان را تهدید خواهد نمود.
پروانه ها و شب پره ها از گونه هایی هستند كه به شدت در معرض خطر انقراض قرار دارند. «فرانسیسكو سانچز بایو» یكی از محققان این پژوهش جهانی می گوید: ما متوجه شدیم ۴۱ درصد گونه های حشرات كه می شناسیم با كاهش تعداد روبرو هستند. ۱۰ درصد از حشراتی كه می شناسیم هم منقرض شده اند. طبق این پژوهش نخست از دست رفتن زیستگاه، در درجه دوم آلودگی و در درجه سوم تغییرات آب وهوایی به كاهش تعداد حشرات منجر گردیده است.
به گفته محققان تغییر روش تولید مواد غذایی به خصوص استفاده از آفت كش ها، یكی از روش هایی است كه كاهش تعداد حشرات را معكوس می كند.
این تحقیق در نشریه journal Biological Conservation انتشار یافته است.

1397/11/23
13:34:30
5.0 / 5
2109
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو