معاون صندوق نوآوری خبر داد:

حمایت مالی صندوقهای پژوهشی از استارت آپ ها و ایده های نو

حمایت مالی صندوقهای پژوهشی از استارت آپ ها و ایده های نو سئو سی: معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شكوفایی از حمایت صندوق های پژوهش و فناوری از استارت آپها، شركتهای فناوری و ایده های نو آگاهی داد.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، دكتر رضا قربانی امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم رونمایی از همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی با صندوق های پژوهش و فناوری اظهار داشت: صندوق های پژوهش و فناوری طبق برنامه سوم توسعه تأسیس شده اند؛ این صندوق ها وظایفی در حوزه توسعه فناوری دارند كه اعطای تسهیلات یكی از اقدامات آنهاست.
وی با اشاره به اینكه صندوق های پژوهش و فناوری در جغرافیای كشور پراكنده هستند، اظهار داشت: هر یك از صندوق های پژوهش و فناوری در زمینه تخصصی فعالیت می نمایند كه همین سوژه یك امتیاز برای شركت های دانش بنیان شمرده می شود.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به همكاری جدید صندوق های پژوهش و فناوری و صندوق نوآوری و شكوفایی اضافه كرد: در مدل همكاری جدید، تسهیلات و خدمات از این پس از طرف صندوق های پژوهش و فناوری به شركت های دانش بنیان اعطا می شود و این نوعی برون سپاری شمرده می شود.
قربانی با اشاره به اینكه همكاری صندوق نوآوری و شكوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری دو مدل تعریف شده است، اظهار داشت: در این مدل، تسهیلات مستقیم و خط اعتباری در نظر گرفته شده است؛ این مدل جدید برای ۱۲ صندوق است و بالغ بر هزار میلیارد تومان است؛ از این میزان ۲۱۶ میلیارد تومان در چارچوب تسهیلات و ۷۰۰ میلیارد تومان در چارچوب خط اعتباری به صندوق های پژوهش و فناوری از طرف صندوق نوآوری و شكوفایی اختصاص یافته است.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شكوفایی اشاره كرد: با این تسهیلات صندوق های پژوهش و فناوری می توانند مبادرت به اعطای تسهیلات به شركت ها كنند و در امتداد اساس نامه خود فعالیت داشته باشند؛ اعطای خط اعتباری به این صندوق ها دیگر مدل همكاری ماست؛ در این مدل خط اعتباری صندوق های پژوهش و فناوری عملاً عامل صندوق نوآوری و شكوفایی هستند به گونه ای كه طرح ها را بررسی و ارزیابی می كنند و پس از انعكاس قرارداد و نظارت تأمین مالی از طرف صندوق نوآوری و شكوفایی انجام می شود.
قربانی اشاره كرد: امیدواریم با تخصیص این هزار میلیارد تومان به صندوق های پژوهش و فناوری، شركتهای دانش بنیان بتوانند راحت تر به تسهیلات صندوق دسترسی پیدا كنند.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شكوفایی اضافه كرد: تا آخر سال كل صندوق هایی كه تقاضای خودرا نمایش كرده باشند و پرونده ای در صندوق نوآوری داشته باشند را تأمین مالی خواهیم كرد.
قربانی گفت یكی از خاصیت هایی كه تسهیلات مستقیم ما به صندوق های پژوهش و فناوری دارد این است كه صندوق نوآوری و شكوفایی از لحاظ قانونی می تواند تنها به شركت های دانش بنیان تسهیلات اعطا كند و تسهیلات ما خاص شركت های دانش بنیان است كه مراحلی دارد و باید مجوزهایی از طرف معاونت علمی دریافت نمایند تا بعنوان شركت های دانش بنیان شناخته شوند. ولی فعالان دیگری در حوزه فناوری داریم مانند استارت آپها، شركت های خلاق و نوآور، شركت های فناور و… كه هنوز نتوانسته اند مجوز دانش بنیانی خودرا بگیرند.
وی افزود: مزیت تسهیلات مستقیم ما به صندوق های پژوهش و فناوری این است كه صندوق های پژوهش و فناوری مانعی برای اعطای تسهیلات و حمایت ازاستارت آپها، شركت های خلاق و نوآور، شركت های فناور و… ندارند؛ از این رو ما به صورت غیر مستقیم و بوسیله صندوق های پژوهش و فناوری می توانیم از این شركت های فناوری كه دارای ایده نو هستند حمایت نماییم.
به گفته وی برمبنای اساسنامه صندوق های پژوهش و فناوری می تواند از شركت های دانش بنیان و غیر دانش بنیان حمایت كنند.

1397/12/19
22:40:03
5.0 / 5
2378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو