دبیر ستاد توسعه زیست فناوری :

آمار تولید داروهای بیوتكنولوژی، در آسیا دوم هستیم

آمار تولید داروهای بیوتكنولوژی، در آسیا دوم هستیم سئو سی: دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: در سال ۹۷، ۳داروی بیوتكنولوژی به تولید صنعتی و ۱۲ داروی بیوتكنولوژی به تولید نیمه صنعتی رسید.دكتر مصطفی قانعی در مورد مهم ترین اتفاق سال ۹۷ در حوزه زیست فناوری به خبرنگار مهر اظهار داشت: محققان كشور ما حالا به مرحله ای رسیده اند كه توانایی تولید داروهای بیوتكنولوژی را دارند.
وی با اشاره به اینكه كشورهای انگشت شماری وجود دارند كه نیاز به دارو داشته باشند ولی به تولید آن دارو فكر نكرده باشند، اظهار داشت: اما كشور ما اینگونه نبوده و همواره به فكر تولید دارو بوده است به صورتی كه در سال ۹۷ در زمینه بدست آوردن فناوری تولید دارو خوب عمل كرده ایم و داروهایی را وارد بازار كرده ایم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه خیلی از داروها به تولید نیمه صنعتی رسیده اند، بیان كرد: ما آماده هستیم كه تولید صنعتی داروی بیوتكنولوژی را به شركتهای بزرگ واگذار نماییم.
وی اظهار داشت: در سالی كه گذشت، ۳ داروی بیوتكنولوژی به تولید صنعتی رسیده و وارد بازار شدند و همینطور ۱۲ دارو به تولید نیمه صنعتی رسیدند و باید برای تولید صنعتی با كارخانه های بزرگ مذاكره نماییم.
به گفته قانعی، یكی از ضعف هایی كه داریم این است كه صنعت بزرگ و كارخانه تولید كننده صنعتی برای دارو در كشور كم داریم كه برای رفع این مشكل باید زیرساخت هایی فراهم شود؛ پیشنهاد شده كه صندوق نوآوری و شكوفایی برای ایجاد زیرساخت وارد و در سود سهیم شود تا داروی های بیوتكنولوژی به تولید برسند.
وی با اشاره به اینكه ما در فناوری تولید دارو به خوبی پیشرفت كرده ایم و حتی از لحاظ تعداد هم خوب پیش رفته ایم به صورتی كه حالا ۲۲ داروی بیوتكنولوژی در بازار موجود است، تصریح كرد: امیدواریم كه این معضل حل شود و بتوانیم داروهای بیوتكنولوژی را به تولید صنعتی برسانیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری افزود: در زمینه تولید داروهای بیوتكنولوژی نسبت به منطقه اول هستیم و در آسیا هم مقام دوم را داریم.

1398/01/01
10:52:02
5.0 / 5
2533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو