یك مقام مسئول خبرداد:

جایگاه ایران در ثبت پتنت ارتقاء یافت

جایگاه ایران در ثبت پتنت ارتقاء یافت سئو سی: مدیر كانون پتنت از ارتقا جایگاه ایران در حوزه ثبت اختراع در دفاتر مالكیت فكری خارج از كشور پارسال آگاهی داد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی ضیغمی درباره اقدامات كانون پتنت در سال ۹۷ بیان كرد: سال قبل كانون برنامه های جدیدی را در امتداد عمق بخشی به فعالیت های مالكیت فكری در كشور انجام داد. بیشتر از ۴۰۰ درخواست جهت بررسی ارسال و تعداد ۱۱۰ درخواست باز سپس بررسی و تأیید در اداره ثبت اختراع امریكا به صورت موقت و دائم فایل شد.
وی افزود: ۱۵۷ اختراع از ایران در اداره ثبت اختراع امریكا و اروپا در سال ۲۰۱۸ منتشر گردید كه از این تعداد ۷۰ درخواست توسط این كانون در اداره ثبت امریكا منتشر گردید كه نشان دهنده حفظ تقریبی نقش ۵۰ درصدی این كانون در فعالیت های ثبت كشور در خارج است. همین طور در این سال جایگاه ایران از رتبه ۳۸ به ۳۶ ارتقا یافت كه در آینده با گسترش زیرساخت های مالكیت فكری انتظار می رود اختراع بیشتری از ایران در بازارهای هدف و در امتداد حفظ و صیانت از دستاوردهای این شركت ها صورت پذیرد.
ضیغمی به سایر اقدامات این كانون اشاره نمود و اظهار داشت: همین طور در سال ۹۷ آكادمی كانون پتنت ایران با هدف كمك به دفاتر مالكیت فكری دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و تأسیس دفاتر جدید افتتاح شد. برگزاری كارگاه های آموزشی و تخصصی برای گروه های مختلف و تهیه محتوای تخصصی فعالیت كانون باز در این سال شروع شد.
به گفته مدیر كانون پتنت، در سال ۹۷ و در جهت فراگیر شدن حمایت ها از محققان و فناوران كشور تفاهم نامه هایی با وزارت عتف، دانشگاه آزاد اسلامی و ستاد توسعه فناوری نانو به امضا رسید كه به واسطه آن این مراكز برای توسعه مالكیت فكری در مراكز خود و حمایت های مالی به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری كمك می كنند. همین طور مذاكراتی با صندوق نوآوری و شكوفایی در امتداد پشتیبانی از شركت های دانش بنیان صورت پذیرفت كه امسال اجرایی می شود.
ضیغمی ابراز كرد: هم اكنون مجموعاً ۵۹ دفتر همكار در مراكز پژوهشی و پژوهشگاه های سرتاسر كشور با كانون پتنت ایرانی همكاری می كنند. پارسال ۶۰ كارگاه آموزشی با حمایت كانون پتنت ایران در زمینه های مختلف مالكیت فكری و در مراكز مختلف برگزار شده و یك دوره توانمندسازی هم برای مسئولان دفاتر همكار برگزار شده است.
وی به افتتاح دفتر تجاری سازی در گوانژو چین بعنوان یكی دیگر از دستاوردهای كانون پتنت ایران اشاره نمود و اظهار داشت: با شروع به كار این دفتر و انعقاد تفاهم نامه با مؤسسات مالكیت فكری و تیم های فعال در امر تجاری سازی زمینه درآمد زایی از فناوری هایی كه توسط این كانون در بازارهای هدف (بویژه چین) به ثبت رسیده اند فراهم می شود. هم اكنون ۳ فناوری جهت بررسی بازار و پیدا كردن مشتری یا سرمایه گذار توسط دفتر تجاری سازی كانون در حال بررسی است. همین طور امضای تفاهم نامه با دفتر انتقال فناوری دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیركبیر از دیگر دستاوردهای كانون پتنت ایران در زمینه تجاری سازی پارسال است.

1398/01/06
13:47:40
5.0 / 5
2190
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو