در معاونت علمی؛

نیازمندی های بالگردهای سورنا و صبا ۲۴۸

نیازمندی های بالگردهای سورنا و صبا ۲۴۸ به گزارش سئو سی ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی، نیازمندی های طرح كلان بالگرد صبا ۲۴۸ و سورنا را بررسی نمود.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی نشستی با حضور معاون طراحی پنها، مدیر پروژه بالگرد ملی صبا ۲۴۸ و مدیران بیش از ۳۰ شركت دانش بنیان فعال در حوزه هوایی و هوانوردی برگزار كرد تا در این جلسه نیازمندی های داخلی برای تأمین قطعات ساخت دو بالگرد «سورنا» و «صبا ۲۴۸» را با شركت های دانش بنیان در میان بگذارد و از كمك این شركت ها بهره مند شود.
در این نشست ابتدا، گزارشی از فعالیت ستاد هوایی معاونت علمی برای توسعه كسب وكار و بازار فعالیت شركت ها عرضه و عنوان شد كه ارتقای توانمندی شركت ها در حوزه هوایی منجر به شكل گیری ۴ مركز نوآوری با موضوعات «پهپادها»، «تعمیر و نگهداری (MRO)»، «هوانوردی عمومی» و «زنجیره تأمین قطعات» شد.
در ادامه، توضیحات فنی جامعی در مورد قطعات و سیستم های موردنیاز جهت بومی سازی بالگردهای صبا ۲۴۸ و سورنا عرضه شد.
با توجه به اینكه دو بالگرد سورنا و صبا ۲۴۸ در داخل طراحی و تولید شده، برای باز ساخت این دو بالگرد نیاز به همكاری شركت های دانش بنیان برای تأمین قطعات آن از داخل وجود دارد كه این نیازها در حوزه های «محصولات»، «فرآیندی»، «الگوریتم و نرم افزار»، «زیرساخت های تست و شبیه سازی»، «تهیه و تدوین اسناد و كتابچه ها» و «آموزش» تقسیم بندی می گردد.
در آخر نشست، نمایندگان شركت های دانش بنیان فعال در حوزه هوایی، نظرات و پیشنهادات خویش را در این زمینه مطرح كردند و مدیران پروژه بالگرد ملی و مسئولین ستاد هوایی معاونت علمی به ابهامت موردنظر این شركت ها پاسخ دادند. همینطور عنوان شد كه در ادامه مسیر، نشست های تخصصی هم با فعالین هر شاخه از زنجیره تأمین قطعات بالگرد برگزار می شود.
 

1396/08/29
11:23:55
5.0 / 5
3546
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو