تولید دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی

تولید دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی به گزارش سئو سی محققان یك داروی امیدوار كننده را طراحی نموده اند كه ثابت شده می تواند اندازه، قدرت و وضعیت متابولیكی عضلات را در موش های پیر به صورت قابل توجهی افزایش دهد.به گزارش سئو سی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، با افزایش سن، بدن ما به میزان قابل ملاحظه ای قابلیت ترمیمی و بازسازی كنندگی عضلات اسكلتی خویش را از دست می دهد. تقریباً با شروع سن ۳۵ سالگی، توده عضلانی، قدرت و عملكرد عضلات به صورت پیوسته كاسته می شود. این می تواند در سنین پیری بسیار مشكل ساز باشد و بر زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد.
محققین دانشگاه تگزاس پروتئینی را در سلول های بنیادی عضلانی شناسایی كرده اند كه به نظر می آید با عملكرد نامناسب این سلول ها در زمان پیری ارتباط داشته باشد. در ادامه آنها یك داروی ریز مولكول را طراحی نموده اند كه می تواند روی این پروتئین اثر بگذارد.
با ریست كردن سلول های بنیادی عضلانی به مرحله ای جوان تر ما قادر خواهیم بود كه به صورت موثرتری بافت های عضلانی را ترمیم نماییم. در مطالعاتی كه روی موش های پیر صورت گرفت، تیمار این موش ها با داروی مذكور باعث شد كه آنها سلول های بنیادی عضلانی دارای عملكرد بیشتری داشته باشند و قدرت عضلانی آنها تا ۷۰ درصد افزایش یابد.
در حال حاضر، هیچ دارویی برای به تأخیر انداختن، متوقف كردن و معكوس كردن تحلیل رفتن عضلات در اثر پیری وجود ندارد و یافتن راه یا دارویی برای این امر می تواند بسیار جالب توجه باشد.

1398/01/18
13:37:18
5.0 / 5
2850
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو