دبیر ستاد توسعه زیست فناوری خبرداد:

تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبك در كشور

تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبك در كشور به گزارش سئو سی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبك اطلاع داد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دكتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی درباره توسعه صنعت جلبك در كشور، اظهار داشت: در جهت توسعه اقتصاد مقاومتی، ستاد توسعه زیست فناوری مبادرت به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبك كشور كرده است.
قانعی با تاكید بر نقش اقتصاد زیستی در رونق اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این ستاد بنا بر سیاست های كلی برنامه ششم توسعه، به دنبال افزایش سهم اقتصاد زیستی در اقتصاد كشور است، بنابراین ظرفیت ها و فرصت های مختلف در این عرصه همچون جلبك را شناسایی كرده ایم و بدنبال راهكارهای توسعه آن هستیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های موجود در كشور برای كشت و پرورش جلبك و همینطور استفاده از جلبك در صنایع مختلف، اظهار داشت: در سال های گذشته بخش های خصوصی و دولتی به صورت پراكنده در زمینه تولید جلبك كار كرده اند، اما تا الان به تولید انبوه نرسیده ایم و ظرفیت فراوانی برای پیشرفت در این عرصه وجود دارد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری جلبك اطلاع داد و اضافه كرد: به همین علت در چهار ماه گذشته مطالعات فراوانی پیرامون ظرفیت ها و چالش های تولید جلبك شامل میكروجلبك ها و جلبك های دریایی باهمكاری بخش خصوصی صورت گرفته است و نتایج این طرح، در نشست هم اندیشی بررسی راهكارهای توسعه فناوری جلبك و صنایع جانبی اعلام خواهد شد.
قانعی افزود: نخستین «نشست هم اندیشی بررسی راهكارهای توسعه فناوری جلبك و صنایع جانبی آن» به میزبانی دانشگاه خلیج فارس، یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ۹۸ با این حوزه برگزار می گردد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به كاربردهای جلبك در صنایع مختلف همچون صنایع آرایشی و بهداشتی، غذایی و دارویی اظهار داشت: در كنار این نشست، اولین نمایشگاه ویژه شركت های جلبك كشور هم برگزار می شود.

1398/01/24
15:21:59
5.0 / 5
2409
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو