وزیر آموزش نیجریه :

ایران در دانش و فناوری توانمند و الگوی مناسب می باشد

ایران در دانش و فناوری توانمند و الگوی مناسب می باشد سئو سی: وزیر آموزش نیجریه اظهار داشت: ایران با وجود تحریم ها توانسته به پیشرفت های خوبی در دانش و فناوری دست پیدا كند؛ این راه و روش ارزشمند، الگوی مثال زدنی برای كشورهایی است كه به دنبال پیشرفت هستند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آدامو آدامو وزیر آموزش نیجریه با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دیدار و گفت و گو كرد.
آدامو آدامو وزیر آموزش نیجریه با اشاره به انقلاب اسلامی ایران بعنوان یك تحول افتخارآفرین ایران و الگویی بهادار برای دیگر كشورها اظهار داشت: ایران توانسته است سپس انقلاب اسلامی به پیشرفت های علمی و فناوری قابل توجهی نائل شود. این پیشرفت ها بسیار بهادار و افتخارآفرین هستند و الگویی مناسب برای دیگر كشورها به حساب می آید.
به گفته آدامو، این توانمندی كه با استقلال و ایستادگی حاصل شده، به كشورهای در راه توسعه انگیزه می بخشد و عزمشان را برای تلاش بیش تر و رسیدن به پیشرفت تقویت می كند. در این راه همكاری و تعامل علمی و فناورانه با ایران خصوصاً در حوزه فناوری های پیشرفته این روند را سرعت می بخشد.
وی با بیان این كه بخش قابل توجهی از ظرفیت های نیجریه در حوزه نفتی است، فناوری های حوزه نفت و پتروشیمی را یكی از حوزه هایی دانست كه می تواند در تعامل ایران و نیجریه شكوفا شود.
آدامو بیان كرد: توجه عمده كشورهای آفریقا به توانمندی های ایران است چونكه این كشور توانسته است با وجود تحریم و محدودیت ها به كمك استقلال و ایستادگی پیشرفت های مطلوبی در حوزه دانش، فناوری و همین طور اقتصادی برسد. بدین سبب آماده هستیم تا در حوزه های گوناگون فناوری، همكاری خود با ایران را گسترش دهیم.
توسعه زیست بوم كارآفرینی مشترك با پشتیبانی از جوانان خلاق و كارآفرین
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه، تحول ایران از كشوری نفت محور به دانش بنیان را نقطه جهش كشورمان دانست و اظهار داشت: ایران در كنار بهره مندی از سرمایه های عظیم و بهادار زیرزمینی خود، از نوآوری و دانش جوان تحصیل كرده بعنوان سرمایه بهادار دیگری بهره می جوید؛ لازم است تا كشورهایی كه منابع زیرزمینی را بعنوان محور نخست حیات اقتصادی خود می شناسند، نگاهی تازه به این سرمایه غیرملموس و ثمین داشته باشند.
ستاری، محقق شدن زیست بوم مشترك همكاریهای فناورانه ایران و دیگر كشورها را به كمك فعالان دانشی و فناوری ممكن دانست و اظهار داشت: تعامل میان كشورها از مسیر سرمایه گذاران، فعالان دانش بنیان و استارت اپی عبورمی كند و دولت ها باید با كمك به ایجاد پارك های علم و فناوری، كارخانه های نوآوری، مراكز رشد، شتاب دهنده ها و بسترهای تبادل دانش و فناوری به صورت مشترك این مسیر را هموار و برای عبور قطار تعامل های علمی و فناوری، ریل گذاری كنند.


منبع:

1398/02/10
13:41:22
5.0 / 5
2157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو