برنده مسابقه اقامتگاه مریخی ناسا ارائه شد

برنده مسابقه اقامتگاه مریخی ناسا ارائه شد سئو سی: برنده مسابقه اقامتگاه مریخی ناسا شركتی در حوزه فناوری و معماری است كه اقامتگاهی سیلندری و غلاف مانند ساخته است. این اقامتگاه مجهز به آزمایشگاه، خوابگاه و مكان ورزشی در مریخ خواهد بود.


به گزارش سئو سی به نقل از دیلی میل، برنده مسابقه «اقامتگاه مریخ» در ناسا برگزیده شد و نمونه اولیه این اقامتگاه را خواهد ساخت. جایزه این مسابقه به یك اقامتگاه سیلندری و غلاف مانند تعلق گرفته كه از مواد قابل تجزیه زیستی در ساخت آن استفاده می شود. این مواد بطور طبیعی در سیاره سرخ وجود دارند.
این ساختار نوآورانه می تواند در مقابل بادهای سهمگین مریخ و اشعه های خورشیدی از فضانوردان محافظت كند. همین طور مجهز به آزمایشگاه، خوابگاه و مركز ورزشی است. تیم برنده این مسابقه AI SpaceFActory مدلی از این اقامتگاه را با استفاده از پرینتر سه بعدی در مرحله نهایی چالش ساخت و جایزه ای ۵۰۰ هزار دلاری دریافت كرد.
مهندسان این تیم معتقدند سازه مذكور را می توان از مواد موجود در مریخ ساخت. تركیب خاصی از فیبر بازالت در صخره های مریخ وجود دارد كه برای این منظور می توان استفاده نمود.
AI SpaceFActory یك شركت فناوری و معماری در نیویورك است كه چالش ناسا برای ساخت اولین مدل از اقامتگاه مریخی طی ۲۴ ساعت را تكمیل كرد. این شركت با استفاده از پرینترهای سه بعدی یك سازه بزرگ سیلندری شكل ساخت كه گنجایش ۱۲۰۰ گالن آب را داشت. همین طور مهندسان این شركت در مسابقه از یك نوع ماده به نام «پلیمر مریخی» استفاده كردند كه قابل ساخت در سیاره سرخ است.منبع:

1398/02/24
21:24:15
5.0 / 5
2545
تگهای خبر: پرینتر , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو