چالش پیشبینی بازار سهام در دانشگاه امیركبیر برگزار می گردد

چالش پیشبینی بازار سهام در دانشگاه امیركبیر برگزار می گردد سئو سی: دانشگاه صنعتی امیركبیر مسابقه چالش پیشبینی بازار سهام را برگزار می نماید.به گزارش سئو سی به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، دكتر احمد نیك آبادی، دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیركبیر با اشاره به اینكه امروزه هوش مصنوعی تقریباً در اغلب حوزه های مختلف فعالیت های انسانی وارد شده است، اظهار داشت: الان در كشورهای توسعه یافته بالغ بر ۸۰ درصد حجم معاملات بازارهای مالی از راه معاملات الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی انجام می گیرد در حالی است كه این رقم در كشورمان بسیار پایین تر از این حد است.
وی از طراحی مسابقه ای با عنوان «هوش مصنوعی امیركبیر؛ چالش پیشبینی بازار سهام» اطلاع داد و اضافه كرد: هدف از برگزاری این مسابقه آشنایی هر چه بیشتر متخصصان داخلی با چالش های این حوزه و همینطور تربیت نیروهای كارآمد جهت ورود به این حوزه است.
نیك آبادی با تاكید بر اینكه این مسابقه به صورت ماهانه برگزار می شود، اظهار نمود: هر یك از تیم های شركت كننده باید قیمت بسته شدن سهام ۱۰ شركت مختلف بورس ایران را در كلیه روزهای كاری ماه آینده پیشبینی و گزارش كند.
به گفته وی پیشبینی های صورت گرفته می تواند كاملاً مبتنی بر نظر افراد خبره باشد، توسط سامانه های نرم افزاری هوشمند تولید شده باشد و یا تلفیقی از هر دو مورد باشد.
دبیر مسابقات هوش مصنوعی امیركبیر مهلت شركت در این مسابقه را آخرین روز هر ماه ذكر كرد و افزود: در انتها هر ماه، پیشبینی های عرضه شده از جانب تیم ها ارزیابی شده و به تیم برتر جایزه ای تعلق می گیرد. همینطور در زمان برگزاری مسابقات سالانه هوش مصنوعی امیركبیر به سه تیمی كه بهترین خطای ماهانه، بهترین میانگین خطا در سه ماه برتر خود و بهترین میانگین خطا در پنج ماه منتهی به مسابقه را داشته باشند جوایز دیگری اعطا خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: محققان و شركت های فعال در این زمینه می توانند با حضور در این مسابقه توانایی خود در پیشبینی بازار سهام را با دیگران مقایسه كرده و ضمن كسب اعتبار از جوایز نقدی این مسابقه بهره مند شوند.

1398/02/29
15:21:23
5.0 / 5
2587
تگهای خبر: تخصص , توسعه , دانشگاه , سامانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو