تولید دارو با بافرهای بومی ممكن شد

تولید دارو با بافرهای بومی ممكن شد به گزارش سئو سی آزمون انحلال یا رهایش یكی از مراحل ارزیابی كارآمدی داروی تولیدی است و با انحلال گر یا بافرها انجام می شود. این محصول دانش بنیان توسط یكی از شركت های فناور دارویی تولید شد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هر فرآورده دارویی كه تولید می شود باید مطابق قواعد و قوانین FDA اسناد كارآمدی داشته باشد. برای اثبات كارآمدی محصول، آزمون های مختلفی صورت می گیرد كه یكی از آنها، انحلال یا رهایش است كه بافرها به كمك این كار می آیند؛ بافرها یا انحلال گرهایی مثل «بافر نمكی فسفات» فرآیندهایی مانند رهایش یا انحلال دارو را ممكن می كند.
محمد اكرمی، مدیرعامل یك شركت دانش بنیان با بیان این كه قرص بافر نمكی فسفات مورد استفاده مراكز تحقیقاتی زیست پزشكی است، اضافه كرد: این فرآورده بعنوان یك محصول جامع شامل تمامی اجزای بافر نمكی فسفات، علاوه بر آزمون رهایش دارو در آزمایشات ایمنی، روش های ایمونوآنتی و شیمیایی، میكروبیولوژیكی، كشت سلولی و اندازه گیری رقت نمونه به كار می رود.
اكرمی، با بیان این كه محصول دانش بنیان تولید داخل، چالش های موجود تهیه بافر را ندارد، اضافه كرد: از مزایای این محصول نسبت به معرف های مشابه موجود، می توان به سهولت و كوتاه شدن زمان تهیه بافر، عدم احتیاج به ابزارهای سنجش دقیق مانند ترازو و pH سنج و عدم هدررفتن و آلوده شدن مواد اولیه در فرایند توزین اشاره نمود.
وی درباره كارآمدی و استفاده از بافرهای نمكی اظهار داشت: بافر PBS، یكی از رایج ترین انواع است. چونكه غیر سمی است. این محصول اغلب برای رقت نمونه در زیست شناسی مولكولی و بعنوان پروتئین رقیق كننده در غربالگری غربی استفاده می شود. علاوه بر این، بافر می تواند بعنوان تعادل برای ستون فیلتر ژل عمل كند. آزمون های زیست پزشكی كلیه آزمایشگاه ها و مراكز تحقیقاتی دارویی است.
اكرمی، درباره نحوه استفاده از این محصول دانش بنیان اظهار داشت: یك قرص را در یك بطری آزمایشی گذاشته و با حجم مشخصی از آب دیونیزه شده، برای چند دقیقه مخلوط می شود.
وی به فعایت این شركت فناور با حضور فارغ التحصیلان دانگاه های علوم پزشكی اظهار داشت: ۳ نفر از فارغ التحصیلان رشته تحصیلی «زیست مواد دارویی» كه رشته جدیدی است این شركت دانش بنیان را ایجاد كردند. اصلی ترین هدفمان، تولید محصولات دارویی، تشخیصی و مكمل های غذایی شیمیایی با دانش فنی بومی است.
وی اضافه كرد: محصولات دیگری هم در تحقیق و توسعه داریم كه كیت های تشخیصی همچون كیت تشخیصی آلبومین، كیت سنجش پاویسوم كه در تشخیص اختلالات خونی مورد استفاده قرار می گیرد در حال تولید است.
اكرمی، تولید مكمل های غذایی را فاز دیگری از تولیدات این شركت دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: قارچ گانودرما، مكمل های مشتقات ال كارنتین كه مكملی مفید برای بهبود سوخت وساز بدن است و اثرات متنوعی همچون خواص ضد سرطانی و ترمیمی دارد و همینطور مكمل لیپوئیك اسید در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارند.
وی، تولید داخلی این محصول دانش بنیان را تأمین كننده یكی از نیازهای جدی كشور در حوزه مواد شیمیایی و دارویی دانست و اظهار داشت: گرچه آمار دقیقی از واردات این فرآورده وجود ندارد اما عمده نیاز كشور از مبادی قاچاق وارد كشور می شود. در حالیكه هر قرص وارداتی، ۱۰ هزار تومان هزینه دارد نمونه داخلی را در این شركت دانش بنیان، با كیفیتی هم پای نمونه خارجی با قیمتی یك پنجم نمونه وارداتی خارجی عرضه می نماییم.

1398/03/28
14:11:40
5.0 / 5
2602
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو