رئیس سازمان فناوری اطلاعات خبر داد:

ایجاد بازار مشترك فناوری اطلاعات با همكاری 4 كشور

ایجاد بازار مشترك فناوری اطلاعات با همكاری 4 كشور سئو سی: رئیس سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: مقرر است امسال اجلاس چهارگانه ای بین كشورهای تركیه، روسیه، آذربایجان و ایران در امتداد ایجاد مركزی بین المللی و گسترش بازار جهانی استارت آپ ها اجرا شود.به گزارش سئو سی به نقل از مهر امیر ناظمی عصر امروز در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین اشاره كرد: هفته آینده وزرای ارتباطات این ۴ كشور در تهران نشست چهارجانبه ای را برای ایجاد بازار مشترك حوزه فناوری اطلاعات و فعالیت های مشترك خواهند داشت كه هدف آن پشتیبانی از همكاری استارتاپ های این كشورها با یكدیگر در چارچوب رویدادهای مشترك و نیز ایجاد بازار مشترك ICT و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات در سطح منطقه ای و بین المللی است. این همكاری ها می تواند دانش فنی و توان رقابتی استارتاپ های ایرانی در بازارهای خارج از كشور را ارتقا بخشد و نقش مهمی در رونق كسب و كار دیجیتالی در ایران داشته باشد.
به گفته وی این همكاری ها در سطح منطقه ای و بین المللی است كه می تواند اوضاع رقابتی استارت آپ های ایرانی را در بازارهای خارجی ارتقا دهد.
وی اشاره كرد: این مساله نیز می تواند نقش مهمی در رونق كسب و كار دیجیتالی در كشور به شمار رود.
ناظمی همین طور در پنلی كه در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین با حضور وزیر ارتباطات و معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: دولت ها همواره مانند هیولا هستند و اهتمام دارند در هر مسئله ای مداخله كنند و مالك آن شوند.
وی افزود: بدین سبب می بایست مكانیزم هایی وجود داشته باشد كه دخالت دولت در زمینه كسب وكارها كمتر شود.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاكید بر اینكه كشورهای دیگر نیز از ظرفیت سازمان های مردم نهاد استفاده می نمایند اظهار داشت: اما رؤیای ما با وضعیت فعلی خیلی فاصله دارد.
به گفته ناظمی، زمانی كه وب سایت ایران نوآفرین را ایجاد و آنرا به نظامی صنفی واگذار كردیم كه كمتر دولتی شود، حداكثر سهامی كه برای دولت در نظر داشتیم ۴۰ درصد بود. رسول سرائیان، دبیركل نظام صنفی كامپیوتری نیز عصر امروز در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین اشاره كرد: در نظام صنفی ۱۷ هزار عضو هستند و این نشان داده است كه روند شكل گیری شركت ها رو به رشد است. وی با اشاره به اینكه این نظام در ۲۹ استان عضو دارد، اظهار داشت: اما همواره در راه حركتمان چالش هایی وجود دارد. سرائیان با اشاره به اینكه ۵۰ درصد اشتغال ما از بخش خدمات است، اضافه كرد: همواره فناوری های نوظهوری شكل می گیرد كه با نظام صنفی هماهنگ می شوند اما آمار نشان داده است كه بیشترین اشتغال در بخش خدمات است. سرائیان با اشاره به گزارشی اشاره كرد: ۳۰ درصد از مشاغل صنعت فاوا در مواجهه با تحول دیجیتال نیروی كار كافی ندارند. همین طور آمار نشان داده است كه ۴۰ درصد مشاغل رده بالای صنعت فاوا به سبب نیافتن نیروی انسانی ماهر خالی می مانند. دبیركل نظام صنفی كامپیوتری اشاره كرد: ۱۸۱ هزار جایگاه شغلی برای مشاغل در رابطه با فناوری های نوظهور خالی می ماند و آمار نشان داده است ۳ میلیون نفر متخصص امنیت سایبری تا ۳ سال آینده وجود دارند. وی با اشاره به طرح بیستون در نظام صنفی اظهار داشت: در این طرح ۲۰ اولویت راهبردی برای صنف آی تی برنامه ریزی شده كه ما در صدد هستیم با این اولویت ها بازار را دوبرابر نماییم و در «ایران هوشمند» نقش آفرینی داشته باشیم. سرائیان با تاكید براینكه بر طبق این اولویت ها محورهایی كه مربوط به حوزه های نوپا هستند را هدف گذاری كرده ایم، اشاره كرد: پیش بینی كرده ایم كه ۵ هزار استارت آپ پا به عرصه بگذارند تا از این تعداد، تعدادی به نتیجه برسند و وارد بازار كار شوند. وی با اشاره به اینكه نظام صنفی در سامانه نوآفرین نقش آفرینی می كنند، اظهار داشت: در صدد هستیم كه هر ۵ شركت نوپا را به یك شركت بزرگ برگزیده متصل نماییم و همین طور خرید شركت های نوپا توسط شركت های بزرگ از اهداف ما در نظام صنفی محسوب می شود. وی ادامه داد: برمبنای برنامه ریزی ها بنا داریم ۵ هزار استارتاپ را عضوگیری و پایش نماییم و از این تعداد ۵۰۰ استارت آپ را به شركت های بزرگ اتصال دهیم.


منبع:

1398/04/20
14:16:42
5.0 / 5
2632
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو