ماشین آلات صنعت شیمیایی با فناوری بومی تولید شد

ماشین آلات صنعت شیمیایی با فناوری بومی تولید شد سئو سی: یك شركت دانش بنیان داخلی توانسته است تجهیزات و ماشین آلات فرآیندی صنایع شیمیایی، معدنی، نفت و گاز و پتروشیمی، آب و فاضلاب، دارویی و غذایی را با فناوری داخلی تولید و نیاز صنعت را تأمین كند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، امیرعباس اختراعی مدیرعامل یك شركت دانش بنیان درباره محصولات دانش بنیان این شركت و كاربرد آن در صنعت اظهار داشت: این شركت به سبب محصولات سیستم های ویژه فرآیندی دانش بنیان شناخته شده است. ما سازنده و طراح پلانت های صنایع شیمیایی هستیم و بطور كلی در ارتباط با پلانت های فرآیندی كار می نماییم.
اختراعی تصریح كرد: این شركت حدود ۲۵ سال در این صنعت تجربه دارد و قابلیت های زیادی در تولید محصولات صنعتی و رفع نیازها با تولیدات دانش بنیان داخلی دارد.
وی در مورد نمونه مشابه محصولات این شركت اظهار داشت: محصولات نمونه خارجی دارد ولی در داخل اغلب شركت ها ماشین سازند ولی ما پلانت می سازیم.
وی اظهار داشت: ایران كشوری نفتی است كه فرآیند شیمیایی در آن زیاد است یعنی بجای خام فروشی می شود مواد اولیه را با پروسه و تبدیل به دیگر محصولات، در زنجیره ارزش افزوده خوبی قرار داد.
اختراعی میزان اشتغال زایی مستقیم را ۱۲۰ نفر عنوان نمود و اظهار داشت: ما یك گروه هستیم و همه شركت هایمان هم دانش بنیان هستند كه در كل حدود ۵۰۰ نفر اشتغال زایی به وجود آورده ایم.
وی افزود: در سال ۱۳۶۹ با هدف طراحی، ساخت و راه اندازی صنایع مشتمل بر صنایع شیمیایی، نفت، معدنی، دارویی و غذایی آغاز كرد، پیشرفت صنایع داخلی مربوطه و التزام دسترسی به ماشین آلات با آلیاژهای ویژه سبب شد تا این شركت با انتقال تكنولوژی و تقویت كردن بخش مهندسی و ساخت، استمرار رشد و شكوفایی همراه با توسعه را در دستور كار خود قرار دهد.
اختراعی اظهار داشت: عمده ترین مشكل ما برای انجام صادرات نبود بانكهای تسهیلگر دو طرف بین ایران و كشورهای هدف است كه البته به خاطر محدودیت های تحریم این اتفاق افتاده است.
وی در ادامه اظهار داشت: برای رونق تولید ساخت داخلی اول باید كنترل و دقت خیلی ویژه ای بر واردات محصولات به داخل ایران باشد. باید موانع فنی و موانع رقابتی كه در سایر كشورهای جهان و حتی مدعیان بنیان گذاران تجارت جهانی وجود دارد بتوانیم آنها را اعمال نماییم.
اختراعی اضافه كرد: در كنار آن فرهنگ خودباوری به محصولات داخلی در میان مردم كشور بالا برود. برای رونق تولید داخلی باید برنامه جدی داشته باشیم و در حد حرف نباشد تا نسل آینده به ساخت تولید داخلی افتخار كنند.


منبع:

1398/05/01
17:38:40
5.0 / 5
2546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو