در پژوهشگاه فضایی ایران؛

آماده سازی ماهواره ناهید ۱ برای تحویل به پرتابگر

آماده سازی ماهواره ناهید ۱ برای تحویل به پرتابگر به گزارش سئو سی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از آماده سازی ماهواره ناهید یك برای تحویل به پرتابگر و ساخت چرخ عكس العملی برای ماهواره ظفر اطلاع داد.


به گزارش سئو سی به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی در بازدید از پژوهشكده رانشگرهای فضایی با اشاره به همكاری این پژوهشكده در دو پروژه مهم فضایی كشور اظهار داشت: پژوهشكده رانشگرهای فضایی در طراحی و ساخت چرخ عكس العملی برای پروژه ماهواره «ظفر» و هم پروژه بین المللی ماهواره های كوچك دانشجویی همكاری دارد كه انجام این مهم، موفقیت بزرگی خواهد بود. رئیس پژوهشگاه فضایی ایران مأموریت های مجموعه پژوهشگاه فضایی را در سه محور اصلی توضیح داد و اظهار داشت: در حوزه طراحی و ساخت ماهواره های مخابراتی و سنجشی، ماهواره «ناهید ۱» در مراحل آخر آماده سازی برای تحویل به پرتابگر است و ماهواره سنجشی «پارس ۱ » هم مراحل تجمیع نمونه پیش پروازی را می گذراند و انتظار می رود در پاییز سال جاری به انجام برسد.

وی به مأموریت دیگر پژوهشگاه فضایی ایران در مورد توسعه خدمات فضاپایه اشاره نمود و اظهار داشت: در این عرصه نیز، پژوهشگاه موفقیت های خوبی داشته است كه نمونه آن عرضه خدمات با استفاده از سنجش از دور در جریان سیل اخیر كشور بود و پس از آن هم با عنایت به كارهای خوبی كه در تهیه و پردازش نقشه های موردنیاز انجام شده بود، كار تعیین خسارات ناشی از سیل در جهت پرداخت به كشاورزان، از جانب وزارت كشور به پژوهشگاه فضایی ایران سپرده شده است. صمیمی به دیگر فعالیت های پژوهشگاه فضایی ایران در خصوص كاربرد سرریز دانش فضایی در سایر صنایع اشاره نمود و اضافه كرد: در این جهت هم پژوهشگاه محصولاتی دارد كه در ارگان های دیگر مانند سازمان هواشناسی به كار می آید.

1398/05/18
16:27:46
5.0 / 5
3226
تگهای خبر: توسعه , خدمات , كاربر , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو