رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت خبر داد:

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی در فناوری

رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی در فناوری به گزارش سئو سی رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشكی بزودی از نظر فناوری رتبه بندی می شوند و زمینه همكاری با دانشگاه های غیرپزشكی توسعه می یابد.به گزارش سئو سی به نقل از مهر، حسین وطن پور بامداد امروز در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین كنفرانس مهندسی زیست پزشكی ایران در دانشگاه امیركبیر اظهار داشت: جدایی دانشگاه های علوم پزشكی و غیرپزشكی سبب شده تا ارتباطات این دانشگاه ها با یكدیگر كم شود البته طی سال های گذشته اقدامات خوبی برای افزایش ارتباطات بوجود آمده است.
وی اضافه كرد: در تلاش هستیم دیدگاه های مربوط به دانشگاه های علوم پزشكی را در اختیار دانشگاه های غیر پزشكی هم قرار دهیم تا ارتباط این دو نهاد توسعه یابد.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت تصریح كرد: هم اكنون از نظر چاپ مقالات، فعالیت های فناوری و تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشكی شرایط مطلوبی داریم و ۴۲ دانشمند دانشگاه های علوم پزشكی كشور جزو یك درصد دانشمندان برتر جهان هستند.
وطن پور عنوان كرد: دانشگاه های علوم پزشكی از نظر رتبه بعدی هم در وضعیت مطلوبی قرار دارند.
وی ادامه داد: از هر هزار مقاله كه منتشر می گردد باید در حالت ایده آل به یك محصول بین المللی دست یابیم كه اكنون از این وضعیت فاصله داریم.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت تصریح كرد: دانشگاه های علوم پزشكی اقدام به راه اندازی مراكز رشد كرده اند كه در هر مركز رشد سه شركت دانش بنیان فعالیت می نمایند.
وطن پور تصریح كرد: هم اكنون ۹ اتاق تمیز در دانشگاه های علوم پزشكی كشور تولید شده و این اتاق ها خدمات لازم را عرضه می دهند.
وی با اشاره به اینكه برای آموزش در دانشگاه های علوم پزشكی دیگر نیازی به جسد نداریم، اظهار داشت: با تولید نرم افزارهایی كه در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی قرار گرفته ازاین رو دیگر نیازی به جسد در آموزش دانشجویان پزشكی وجود ندارد و این دانشجویان می توانند مباحث مربوط به آناتومی را بسیار شفاف و روشن مطالعه كنند.
دانشگاه های علوم پزشكی از نظر فناوری رتبه بندی می شوند
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت اظهار داشت: ارزشیابی فناوری دانشگاه های علوم پزشكی كشور در حال انجام می باشد.
وطن پور تصریح كرد: برنامه داریم در حوزه فناوری دانشگاه های علوم پزشكی را ارزیابی و رتبه بندی كنیم كه اطلاعات لازم آن جمع آوری شده و بزودی نتایج آن منتشر می گردد.
وی با اشاره به فعالیت دانشگاه های علوم پزشكی در حوزه هوش مصنوعی اظهار داشت: با ورود دانشگاه ها به این حوزه توانستیم حركت به سمت فناوری را تولید كنیم.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت تصریح كرد: سامانه اطلاعات شركت های دانش بنیان در وزارت بهداشت بوجود آمده همینطور نیازهای حوزه بهداشت و درمان هم شناسایی و عرضه شده است.
محدودیت حضور شركت های دانش بنیان سلامت در پارك های علم و فناوری
وطن پور اظهار داشت: هم اكنون با عنایت به اینكه پارك های علم و فناوری از جانب وزارت علوم مجوز دریافت می كنند عملا با محدودیت هایی برای حضور شركت های دانش بنیان حوزه سلامت در این پارك ها مواجه هستیم.
وی عنوان كرد: مقرر است تفاهم نامه ای منعقد و بر مبنای این تفاهم نامه خیلی از مشكلات مربوط به استقرار شركت های دانش بنیان حوزه سلامت در پارك های علم و فناوری برطرف شود.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت اظهار داشت: در زمینه عرضه مجوز به شركت های دانش بنیان در حوزه سلامت هم با چالش هایی مواجه هستیم كه امیدواریم این چالش ها بزودی برطرف شود.
وطن پور تصریح كرد: آمادگی داریم فناوران حوزه دانشگاه های غیرعلوم پزشكی را با بیمارستان ها مرتبط كنیم چون كه از این طریق می توانیم گفتمان لازم میان دانشگاه های علوم پزشكی و غیرعلوم پزشكی تولید كنیم.
 

1396/09/09
00:08:20
5.0 / 5
2561
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو