توسط پژوهشگران دانشگاه گیلان؛

۱۸ گونه جدید از حشرات آبزی شناسایی شدند

۱۸ گونه جدید از حشرات آبزی شناسایی شدند به گزارش سئو سی عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان به همراه یك تیم بین المللی، موفق به شناسایی ۱۸ گونه جدید از حشرات آبزی شدند.به گزارش سئو سی به نقل از وزارت علوم، ایمانپور نمین عضو هیئت علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان طی تحقیقی دو ساله، به همراه تیمی بین المللی؛ متشكل از اساتیدی از آكادمی علوم و دانشگاه بوهمیای جنوبی جمهوری چك، موزه تاریخ طبیعی اشتوتگارت آلمان، موزه تاریخ طبیعی اوكراین و اصغر عبدلی از دانشگاه شهیدبهشتی، نخستین چك فهرست حشرات یك روزه Ephemeroptera را در ایران تهیه كرده و بعد از مطالعات سیستماتیك، مولكولی و اسكن الكترونی موفق به شناسایی تعداد ۱۸ گونه جدید از ایران شد كه حاصل آن در مجله معتبر Zookeys ۷۴۹: ۸۷–۱۲۳ ۲۰۱۸ به چاپ رسیده است.
این مطالعه در سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ انجام شده و شامل بررسی پارامترهای فیزیكی- شیمیایی و نمونه برداری از لارو حشرات راسته یك روزه ها در تعداد ۳۸ رودخانه و جویبار در استان های گیلان و اردبیل بود. یكی از این گونه های شناسایی شده به نام Procloeon capsicum كه فقط در شمال ایران مشاهده شده است هم در این چك فهرست به صورت كامل توصیف شده است.
گفتنی است؛ این همكاری بین المللی همچنان ادامه دارد و نمونه برداری در استان های مازندران، گلستان، همدان، كردستان، كرمانشاه، لرستان و خوزستان هم انجام شده است.
بررسی نمونه های تهیه شده همچنان ادامه دارد و با عنایت به تنوع زیستی بسیار غنی ایران؛ بخصوص در بخش حشرات آبزی، احتمال شناسایی گونه های جدیدی كه در هیچ نقطه ای از جهان مشاهده نشده اند هم وجود دارد.

1398/07/02
20:56:31
5.0 / 5
2538
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو