تولید جوهرهای زیستی با برند ایرانی سرعت گرفت

تولید جوهرهای زیستی با برند ایرانی سرعت گرفت سئو سی: مركز فناوری های همگرای معاونت علمی فراخوانی با عنوان چالش فناوری جوهرهای زیستی برای چاپ زیستی منتشر نموده است تا شاهد توسعه و تبدیل یافته های پژوهشگران به محصولات تجاری باشیم.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان چالش فناوری جوهرهای زیستی برای چاپ زیستی توسط مركز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر گردید. هدف از برگزاری آن نیز توسعه یافته های پژوهشگران كشور به محصولات تجاری است تا از این پس شاهد رونق ورود جوهرهای زیستی با كیفیت و برند ایرانی در بازار باشیم.
چاپ سه بعدی زیستی فرآیندی برای تولید الگوهای سلولی در یك محیط محدود با استفاده از تكنولوژی چاپ سه بعدی است كه در آن، عملكرد سلولی و زنده بودن آنها در سازه چاپ شده حفظ می شود. طراحی، توسعه و تولید جوهرهای زیستی بعنوان یكی از محوری ترین موضوعات حوزه توسعه بافت های زیستی بر پایه چاپگرهای زیستی است.
جوهرهای زیستی بعنوان مواد اولیه مصرفی در پروسه چاپ بافت استفاده می شود. الان شركت ها و پژوهشگران پیشرو دنیا به توسعه جوهرهای ویژه با عملكردهای خاص مشغول هستند.
از این رو، شروع فعالیت پژوهشگران ایرانی فاصله بسیاری با فعالیت های بین المللی نداشته و توسعه محصول تجاری برای بازار داخل و خارج دست یافتنی است. اما هم اكنون پژوهشگران از جوهرهای زیستی وارداتی استفاده می نمایند.
این رویداد اهتمام بر همگرا كردن تحقیقات دانشگاهی به توسعه جوهرهای زیستی تجاری دارد كه علاوه بر رفع نیاز داخل، ظرفیتی برای تولید و فروش یافته های پژوهشگران در بازارهای بین المللی ایجاد كند. جوهرهای زیستی ویژه بر پایه مواد اولیه ای طراحی و تولید می شوند كه ارزش افزوده اصلی در تركیب این جوهرهای پایه است. این رویداد نیز در تلاش است تا این دانش در كشور توسعه یافته و برندی تجاری برای این جوهرها ایجاد شود.
فراخوان و دریافت طرح توسط پژوهشگران و فعالان این حوزه شروع شده است و تا ۱۵ مهرماه ادامه دارد. علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتر به سایت مركز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی و فناوری بازگشت كنند.


منبع:

1398/07/09
23:50:43
5.0 / 5
2319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو