شبكه سازی دانشمندان جهان اسلام در حوزه آب و انرژی

شبكه سازی دانشمندان جهان اسلام در حوزه آب و انرژی سئو سی: ششمین نشست استپب با هدف بسترسازی، شكل­ گیری و هدایت تعاملات علمی و فناورانه و شبكه سازی دانشمندان جهان اسلام برگزار می گردد كه یكی از حوزه های این نشست آب و انرژی است.به گزارش سئو سی به نقل از بنیاد مصطفی(ص)، سعید سهراب­پور درباب ششمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری(STEP) در كشورهای اسلامی در حوزه آب و انرژی با بیان اینكه، دوره ششم رویداد استپ، آبانماه سال جاری در ایران برگزار می گردد اظهار داشت: برنامه ها و پنل ها در دانشگاه به منظور استفاده حداكثری از دانشمندان حاضر در این رویداد باید هرچه زودتر اجرا شوند.
سهراب­ پور با بیان اینكه، ارتباط دانشمندان جهان اسلام با یكدیگر، برخلاف دانشمندان تراز اول جهان، ضعیف ­تر است، اظهار داشت: نشست استپ تلاش می­ كند به منظور شبكه ­سازی و ایجاد ارتباط بین دانشمندان جهان اسلام یك بستر مناسب طراحی و ایجاد كند.
وی اضافه كرد: بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در امتداد اثربخشی در زیست­ بوم علم و فناوری و ارتقاء سطح علمی كشورهای اسلامی، با اعطای جایزه مصطفی(ص) به آثاری برجسته از دانشمندان جهان اسلام در سال­های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۶، برنامه­ ریزی دقیق و موثری را برای شبكه­ سازی و بهره­ مندی جامعه اسلامی از این ظرفیت عظیم دنیای اسلام در دستور كار خود قرار داده است.
در ادامه محمدمهدی جعفری دبیر اجرایی نشست استپ اظهار داشت: مهم­ترین هدف نشست استپ، بسترسازی و شكل­ گیری و هدایت تعاملات علمی و فناورانه مبتنی بر مسائل جهان اسلام است و به دنبال آن هستیم كه دانشمندان جهان اسلام حول مسائل و چالش­های كشورهای اسلامی گردهم آیند.
وی اظهار نمود: حوزه­ های مورد بحث در نشست استپ شامل سلامت و همبست آب و انرژی و همین طور سطوح كاركردی، ارتباطات علم، بانوان و علم و فناوری و تامین مالی علم و فناوری است.
وی با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۰۰ نفر از دانشمندان جهان اسلام متناسب با پنج حوزه در زمینه علم و فناوری از ۳۴ كشور در این دوره از نشست استپ حضور دارند، بیان كرد: این میهمانان از كشورهای مالزی، تركیه، انگلستان، هند، عراق و... هستند.
دبیر اجرایی ششمین نشست استپ عنوان كرد: با عنایت به اینكه نشست استپ محلی برای شبكه ­سازی بین دانشمندان جهان اسلام است، اهتمام داشته­ایم كه میهمانان از سازمان­های بی ن­المللی، رسانه ­های علمی و شخصیت­های حقیقی و حقوقی دانشگاه­ها باشند.


منبع:

1398/07/16
21:57:52
5.0 / 5
2429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو