برای بهره برداری های انتخاباتی؛

رصد اطلاعات موبایل آمریكایی ها شدت می گیرد

رصد اطلاعات موبایل آمریكایی ها شدت می گیرد به گزارش سئو سی احزاب سیاسی آمریكا و ستادهای تبلیغاتی وابسته به آنها به دنبال بررسی دقیق اطلاعات قابل استخراج از گوشیهای هوشمند عموم مردم برای بهره برداری های انتخاباتی هستند.به گزارش سئو سی به نقل از وال استریت، مهم ترین داده ای كه احزاب سیاسی امریكا به دسترسی به آنها از راه گوشیهای هوشمند علاقه دارند، موقعیت مكانی هر فرد است كه از راه جی پی اس قابل دسترس است.
ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری امریكا، احزاب سیاسی و گروه های مختلف وابسته به آنها با جمع آوری اطلاعات موقعیت مكانی هر مالك گوشی تلاش می كنند رای دهندگان بالقوه خویش را شناسایی كرده و با دستیابی به تصویری كلی و دقیق از این افراد برای جلب نظر آنها برنامه ریزی كنند.
از این طریق می توان دریافت هر فرد بیشتر در كجا سكونت دارد و محل كار و زندگی وی كجاست. بر همین مبنا می توان برای جلب نظر افراد مورد اشاره و ترغیب آنها به شركت در برنامه های تبلیغاتی و انتخاباتی احزاب سیاسی كه در نزدیكی محل كار و سكونت هر شخص برگزار می شود، برنامه ریزی نمود. همینطور با استفاده از این داده ها موقعیت یابی جغرافیایی برگزاری چنین برنامه هایی و ساماندهی آنها راحت تر و دقیق تر قابل انجام است.
زمانی كه داده های جغرافیایی با اطلاعات شخصی خاص هر فرد پیوند بخورد، ستادهای انتخاباتی درخواهند یافت درخواست از چه اشخاصی برای كمك مالی به ستادهای انتخاباتی، احیانا به نتیجه بهتری منجر می شود و بنابراین دقیقا بر روی همین افراد متمركز می شوند.
كارشناسان اخطار می دهند در شرایطی كه هنوز قوانین خاصی برای پیشگیری از سواستفاده های سیاسی از داده های جغرافیایی كاربران گوشیهای هوشمند در آمریكا وجود ندارد، تداوم این وضعیت می تواند امنیت و حریم شخصی ده ها میلیون نفر را در ایالات متحده به خطر بیندازد.

1398/07/21
19:46:14
5.0 / 5
2618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو