به منظور تولیدات مستحكم؛

فیبر كربنی لامبورگینی در فضا آزمایش می شود

فیبر كربنی لامبورگینی در فضا آزمایش می شود سئو سی: مقرر است لامبورگینی نمونه هایی از فیبر كربنی را به ایستگاه فضایی بین المللی بفرستد تا در آب و هوای فضایی آزمایش شوند.به گزارش سئو سی به نقل از نیوز اطلس، موادی كه برای تولید ایمپلنت یا پروتزهای پزشكی استفاده می شوند، باید مقاومت بالایی داشته باشد. كامپوزیت های فیبر كربنی كه شركت ایتالیایی لامبورگینی تولید می كند، مقاومت بالایی دارند.
قرار است نمونه هایی از آن بزودی به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شوند می شود تا خاصیت آنها در شرایط سخت آب و هوایی و فضایی مورد آزمایش قرار گیرد.
البته این پروژه مربوط به همكاری لامبورگینی با انستیتو تحقیقاتی هیوستن متودیست است. در این پروژه لامبورگینی به انستیتو تحقیقاتی كمك می نماید موادی تولید نماید كه در ساخت دستگاه های زیست پزشكی استفاده می شود.
این تحقیق احیانا به تولید موادی منجر می شود كه می توان در ساخت فضاپیماهای مقاوم تر یا خودرو های سبكتر و قدرتمندتر از آنها استفاده نمود.
اكنون مقرر است مواد تولید شده در این پروژه در فضا آزمایش شود. در حقیقت مقرر است نمونه ای از موادی كه لامبورگینی ساخته همراه موشكی در دوم نوامبر به ایستگاه فضای بین المللی پرتاب شود. طی دوره ای ۶ ماهه آزمایش هایی روی این نمونه ها انجام می شود.
نمونه مواد مذكور در مقابل شرایط سخت آب و هوای فضایی قرار می گیرند. بطور دقیق نمونه مواد در مقابل عواملی مانند تغییر دمای بین ۴۰- تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد و اشعه های فضایی قرار می گیرند.
آزمایش های مذكور روی ۵ نمونه انجام می شود كه از كامپوزیت های مختلف كربن ساخته شدند. بعد از آنكه نمونه ها به زمین بازگردانده شدند آنها را با نمونه های مشابهی كه در آزمایشگاه وجود دارند مقایسه می كنند و میزان تغییرات شیمیایی و فیزیكی و مكانیكی آنها بررسی می شود.


منبع:

1398/08/05
21:46:02
5.0 / 5
2314
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو