سفارش به ممنوع شدن ضد ویروس كسپرسكی در نهادهای دولتی انگلیس

سفارش به ممنوع شدن ضد ویروس كسپرسكی در نهادهای دولتی انگلیس به دنبال اثبات جاسوس بودن ضد ویروس كسپرسكی در آمریكا، مدیر سایبری انگلیس به نهادهای دولتی سفارش كرد تا از نصب این نرم افزار روی سیستم های خود جلوگیری كنند.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، «سیاران مارتین» مدیر مركز امنیت ملی سایبری انگلیس در نامه ای خطاب به وزارتخانه ها و نهادهای دولتی متذكر شد رایانه حامل اطلاعات حساس كه ممكن است لورفتن آن به امنیت ملی صدمه بزند، نباید در خود نرم افزار كسپرسكی، مستقر در مسكو را داشته باشد.
وی در این نامه اخطار داد بر مبنای شواهد موجود، زیرساخت های حیاتی در انگلیس می تواند توسط این ضد ویروس به خطر بیفتد و بنابراین باید این نرم افزار از روی رایانه های دولتی حذف شود.
كسپرسكی متهم به سرقت دیتای فوق محرمانه آژانس امنیت ملی آمریكا شده است و هرچند با بیان پیشنهاد انتشار سورس كد ضد ویروس، خویش را مبرا از این افترا دانسته؛ اما غرب اصرار بر جاسوس بودن این كمپانی برای سازمان جاسوسی روسیه كرده است.
روز جمعه هم هكر امریكایی عضو گروه نخبگان سایبری در آژانس امنیت ملی آمریكا محكوم شد كه روی رایانه خانگی كسپرسكی نصب كرده و روس ها با استفاده از آپدیت ضد ویروس، اطلاعات فوق محرمانه آمریكا را در سال 2015 سرقت كرده اند.

5656

 

1396/09/12
23:51:03
5.0 / 5
3085
تگهای خبر: نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو