جهش صادرات غیرنفتی با توسعه زیست فناوری

جهش صادرات غیرنفتی با توسعه زیست فناوری به گزارش سئو سی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با بیان اینكه توسعه زیست فناوری، جهش بزرگی در توسعه صادرات غیرنفتی كشور به وجود می آورد اظهار داشت:  این جهش بزرگ می تواند اقتصاد كشور را متحول كند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست فناوری یكی از علومی است كه می تواند در خدمت توسعه رفاه و تولید ثروت ملی باشد. علمی كه با ارزش افزوده بالایی هم راه است و بازار بزرگی در دنیا به خود مختص كرده است. بازار جدیدی كه پروسه مسیر تحول علمی دنیا را سرعت داده است.
یكی از اهداف اصلی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دستیابی به ۳ درصد بازار جهانی زیست فناوری تا سال ۱۴۰۴ است.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با بیان این مطلب اظهار داشت: با عنایت به اهمیت بالای زیست فناوری، تلاش می نماییم این علم سودآور را در كشور توسعه ای همه جانبه دهیم.
بنا بگفته قانعی، توسعه زیست فناوری در كشور می تواند رقمی در حدود ۳۱ میلیارد دلار را كه جهش بزرگی در صادرات غیرنفتی است را برای كشور به ارمغان بیاورد.
قانعی در ادامه بیان كرد: امیدواریم در نیمه دوم امسال با برنامه ریزی هدفمند، دانش زیست فناوری را در راه توسعه رفاه و تولید ثروت ملی به كار بندیم و با مجهز كردن خود به این علم نافع و ایجاد هم افزایی میان همه ظرفیت ها، گامی بلند در جهت پیشرفت علمی و اقتصادی كشور برداریم.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یكی از نهادهایی است كه به صورت تخصصی توسعه زیست فناوری را در كشور دنبال می كند. در همین راستا نیز اقداماتی مانند تولید ۲۲ داروی زیستی، ایجاد زمینه تشكیل بیشتر از ۱۰ شتاب دهنده در حوزه زیست فناوری، كلید خوردن طرح تقسیم كار ملی زیست فناوری و ایجاد زیر ساخت شبكه محصولات سالم كشاورزی دارد.


منبع:

1398/08/29
09:40:20
5.0 / 5
2264
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو