یك مقام مسئول در معاونت علمی:

هزینه راه اندازی استارت آپ ها كاهش پیدا می كند

هزینه راه اندازی استارت آپ ها كاهش پیدا می كند به گزارش سئو سی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی اظهار داشت: مقرر است پلتفرمی برای ارائه خدمات تخفیفی راه اندازی شود تا هزینه های راه اندازی استارت آپ 50 درصد كم شود.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «نخستین نشست آشنایی با خدمات برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق و دستگاه های اجرایی همكار» كه توسط ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، به شناخت نیازهای فعالان زیست بوم نوآوری و راه كارهای نو برای توسعه آن پرداخت.
این رویداد كه با هدف توسعه زیست بوم شركت های خلاق برگزار شد، با سه پنل «مختص معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، «ارائه دهندگان خدمات به شركت های خلاق» و «بررسی و نیازسنجی خدمات قابل ارائه به خوشه های صنایع خلاق» كار خودرا شروع كرد.
مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به راه اندازی پلت فرم این ستاد برای ارائه خدمات تخفیفی به شركت های دانش بنیان و خلاق اشاره نمود و اظهار داشت: این پلت فرم، خدمات مورد نیاز یك شركت دانش بنیان یا خلاق را در بدو تاسیس تا ۵۰ درصد می كاهد.
وی اضافه كرد: شركت‎ های دانش بنیان و خلاق برای شروع كار خود، هزینه هایی دارند كه ما در این پلت فرم سعی كردیم هزینه ها را كاهش دهیم و راه اندازی كسب و كارهای این چنینی را تسهیل نماییم.
محمدی اشاره كرد: پلت فرم مورد نظر تا دو هفته آینده به صورت رسمی كار خودرا آغاز می كند. در این سایت، سرویس هایی برمبنای سطح بلوغ استارت اپ ها ارائه می شود تا از این طریق هزینه های راه اندازی خودرا تا ۵۰ درصد كاهش دهند.
بنا بگفته دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهانه شكل گیری ستادهای توسعه فناوری تسهیل فضای كسب وكارهای جدید در كشور است. این سایت نیز با همین هدف و مبتنی بر توسعه زیست بوم فناوری و كارآفرینی ایجاد می شود.
وی افزود: هم اكنون بیشتر از ۶۰۰ شركت خلاق در كشور شناسایی شده است كه من معتقدم تعداد واقعی این شركت ها بسیار بیشتر از این رقم است.
محمدی بیان كرد: صنایع خلاق حول محور افرادی با قدرت ذهنی بالا و خلاق می چرخد كه این افراد توانایی بالایی در خلق ثروت و ایجاد تغییرات اساسی در اقتصاد كشورها دارند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: همه شركت هایی كه مولفه های نوآورانه ای در مدل كسب وكار خود ارائه می كنند جزء شركت های خلاق محسوب می شوند. با این تعریف تعداد این شركت ها بسیار بالاتر از عددی است كه به صورت رسمی اعلام شده است.
محمدی به روند پذیرش خلاق بودن شركت ها در ستادش اشاره نمود و اظهار داشت: ما در ستاد بین ۳ تا ۵ روز كاری شركت های متقاضی خلاق بودن را پذیرش می نماییم و به مولفه های نوآورانه آنها در راه اندازی كسب وكار توجه داریم.
وی افزود: هر شركتی كه مدل جدیدی برای پول درآوردن ارائه كند یعنی خلاق است و این شركت را بعنوان یك شركت خلاق در ستاد پذیرش می نماییم.
محمدی افزود: شركت ها برای توسعه كسب وكار خود باید قدرت ریسك بالایی داشته باشند و از سرمایه گذاری های خطرپذیر استقبال كنند. اگر این شركت ها بازار بین المللی و داخلی را به خوبی بشناسند درصد موفقیت كار آنها افزایش می یابد.


منبع:

1398/09/12
14:31:39
5.0 / 5
2390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو