منجمدكردن باتری های معیوب برای انتقال بی دردسر و بازیافت

منجمدكردن باتری های معیوب برای انتقال بی دردسر و بازیافت به گزارش سئو سی باتری های لیتیومی صدمه دیده خطرناك هستند و جابجایی و كوشش برای بازیافت آنها می تواند منجر به آتش سوزی و سوانح خطرناك شود. از همین رو محققان روشی تازه برای گریز از این خطرات ابداع نموده اند.به گزارش سئو سی به نقل از نیواطلس، پژوهشگران انگلیسی می گویند تنها با منجمدكردن باتری های لیتیومی صدمه دیده می توان آنها را بدون نگرانی از منفجر شدن جابجا كرد. باید توجه داشت كه انرژی ذخیره شده در باتری های لیتیومی تا بدان حد زیاد است كه آزادشدن ناگهانی آنها بعد از صدمه دیدن علاوه بر ایجاد انفجار باعث انتشار گازهای سمی در محیط اطراف می شود و سلامت انسان را به شكل جدی به خطر می اندازد.
تا به امروز برای جابجایی باتری های لیتیومی صدمه دیده از جعبه های حمل و نقل ضدانفجار استفاده می شد كه تولید آنها بسیار پرهزینه است. تولید جعبه های بزرگ مورد اشاره كه می توانند باتری های غول پیكر خودرو های برقی را هم در خود جای دهند بیشتر از ۱۱ هزار دلار هزینه دارد. اما روش منجمد كردن باتری های لیتیومی معیوب خیلی كم هزینه تر و سریع تر است.
به منظور منجمدكردن باتری های مذكور از نیتروژن مایع استفاده می شود. با این كار می توان باتری های لیتیومی صدمه دیده را بدون هیچ مشكلی به مدت دو هفته نگهداری و جابجا كرد.
با این كار دمای این باتری ها همیشه در حد منفی ۳۵ درجه سانتیگراد باقی می ماند. همینطور جابجایی باتری های منجمدشده لیتیومی با تولید جعبه های ساده پلاستیكی به قیمت ۲۵۹ دلار امكان دارد.

1398/09/12
21:49:08
5.0 / 5
2501
تگهای خبر: باتری , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو