در اروپا و امریكا؛

كشف باج افزاری كه سازمان های خدمات درمانی را هدف قرار می دهد

كشف باج افزاری كه سازمان های خدمات درمانی را هدف قرار می دهد به گزارش سئو سی باج افزار جدیدی به نام Zeppelin كشف شده است كه سازمان های فناوری و خدمات درمانی در سراسر اروپا، ایالات متحده و كانادا را مورد هدف قرار می دهد.


به گزارش سئو سی به نقل از مركز ماهر، به تازگی گونه جدیدی از ‫باج افزار های خانواده Vega معروف به Zeppelin، سازمان های فناوری و خدمت درمانی را در سراسر اروپا، ایالات متحده و كانادا هدف قرار داده است. تمامی گونه های قبلی باج افزار Vega (موسوم به VegaLocker) كاربران روسیه را هدف قرار می داد. در صورتی كه این باج افزار جدید اگر موقعیت را یكی از كشورهای روسیه، اوكراین، قزاقستان و دیگر كشورهای پساشوروی تشخیص دهد، فعالیت خویش را متوقف می كند؛ این امر نشانگر این است كه Zeppelin كار همان گروه كه پشت پرده حملات قبلی بودند نیست. باج افزار Zeppelin یك باج افزار مبتنی بر زبان Delphi و كاملا تنظیم پذیر است؛ به صورتی كه با عنایت به نیاز مهاجم در هدف قرار دادن هر گروهی از قربانیان امكان فعالسازی و غیرفعالسازی خصوصیت های گوناگونی را فراهم می آورد. Zeppelin با خصوصیت های زیر می تواند در فایل های DLL یا EXE قرار گرفته و یا در loader های powershell پنهان شود: - ردیابی آدرس های IP و موقعیت مكانی قربانیان (IP Logger)
- حفظ سطح دسترسی حتی بعد از reboot شدن سیستم (StartUp)
- حذف كپی و پشتیبان های فایل ها، غیرفعالسازی بازیابی اطلاعات و غیره
- امكان توقف task های داخواه مهاجم (Task-Killer)
- قفل كردن فایل ها در فرایند رمزنگاری (قفل سازی خودكار)
- كوشش برای اجرای باج افزار با سطح دسترسی بالا (UAC prompt) این باج افزار تعداد تمامی فایل های موجود در همه درایورها و شبكه را محاسبه كرده و با الگوریتم استفاده شده در دیگر گونه های مشابه Vega، رمز می كند. همینطور برای پنهان ماندن، از لایه های مختلف obfuscation (درهم ریختگی) شامل استفاده از كلیدهای تصادفی pseudo، رشته های رمز شده، استفاده از كدها با طول های گوناگون، تاخیر در اجرا برای دور زدن sandboxها و فریب مكانیسم های بازگشتی استفاده می نماید. باج افزار Zeppline برای نخستین بار یك ماه پیش كشف شد و این در شرایطی است كه به قول محققان امنیتی حدود ۳۰ درصد آنتی ویروس ها قادر به شناسایی این باج افزار نیستند.

1398/09/30
19:46:17
5.0 / 5
2284
تگهای خبر: بازی , خدمات , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو