در گفت وگو با سئو سی

مرضیه برومند: مردم با وجود بی مهری ها پای یك وطن پرست ایستادند

مرضیه برومند: مردم با وجود بی مهری ها پای یك وطن پرست ایستادند به گزارش سئو سی مرضیه برومند با اشاره به اینكه تهدید سایت های فرهنگی ایران از جانب رئیس جمهوری آمریكا از سر استیصال است، اظهار داشت: بهترین جواب به این تهدیدها، همدل و یكپارچه شدن جامعه و به رخ كشیدن فرهنگ مان است؛ همانطور كه خیلی از هموطنان با وجود بی مهری ها و حوادث تلخ گذشته پای ارزش های یك شخصیت ملی وطن پرست ایستادند.


این هنرمند در گفت وگویی با ایسنا درباره تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریكا در خصوص حمله به سایت های فرهنگی و واكنش های متفاوت و گاها متضاد برخی از مردم در حمایت یا مخالفت با این تهدیدها با اشاره به اینكه «واكنش ترامپ در اوج استیصال است»، بیان نمود: واقعیت این است كه این قضیه و واكنش آدم ها بسیار پیچیده است، چون بخشی از مردم از ماجراهای گذشته دلگیر هستند كه البته منظورم فقط حوادث آبان ماه اخیر نیست بلكه مربوط به سال های قبل است و این دلگیری از فقدان پاسخ مناسب درباره این اتفاقات و شفاف نبودن ماجراها ناشی شده است. البته من می دانم بخشی از این ناراحتی ها به فشارهایی برمی گردد كه در این ۴۰ سال حكومت آمریكا بر ما وارد كرده و سبب شده رویكرد مسؤلان خود ما كم كم خشن شود و تفرقه درون جامعه دامن زده شود.
او اضافه كرد: همینطور این مساله را هم متوجه هستم كه بعضی ها چشم و گوش بسته تحت تأثیر پروپاگاندای جهانی، واكنش های به زعم من نادرستی و سطحی از این اتفاقات دارند و اگر با آنها صحبت كنید، به همین چیزهایی كه گفتم اشاره می كنند؛ در حالیكه همین ها به وقتش برای مقابله با آن چه در درون اتفاق می افتد، دستاویز زیادی به تاریخ گذشته دارند، در حدی كه قبلا هم دیده ایم از مقبره كوروش استفاده ابزاری شد.
برومند اظهار داشت: آدم هایی مثل من كه تحلیل میانه دارند، نگران تمامیت ارضی ایران و مسائل دیگر هستند و به هیچ وجه دلشان نمی خواهد جنگ راه بیفتد. این كشمكش ها به قیمت از بین رفتن خیلی چیزها همچون فرهنگ ما منتهی شود. گرچه تاكید می كنم فرهنگ ما در بناهای تاریخی خلاصه نمی گردد، چون به دست متفكران و اندیشمندان در طول تاریخ ساخته شده و تفكر و فرهنگی كه در ذهن ماست، با بمباران و هر اقدام ترامپ از بین نمی رود.
این كارگردان افزود: ترامپ بعنوان یك كابوی گاوچران به یك بازی قمار وارد شده و در واقع برای عوام آمریكا خودنمایی می كند تا باز هم رای بیاورد، اما الان مساله مهم این است كه ما چه می كنیم؟ آیا این كه بر طبل جنگ بكوبیم خوب است؟ آیا انتقام از نوع خون بگیریم خوب است؟ من فكر می كنم انتقام ما این است كه درون خودمان با هم خوب باشیم و اقتصادمان را قوی نماییم. نتیجه درگیری و جنگ همان است كه بوشِ پدر برای ما نقشه كشیده بود تا خاورمیانه به هم ریخته شود. این نقشه مربوط به سال های دور است و هم اكنون به نظرم بهترین جواب همین است كه جامعه همدل و یكپارچه داشته باشیم، اتكاء به نفت را ضعیف نماییم و مملكت خویش را از این بلایا حفظ نماییم، وگرنه جواب دادن به یك ابله همان دامی است كه برای ما پهن كرده اند، چون مطمئنا صهیونیست ها و جریان سرمایه داری خوشحال می شود اگر در منطقه جنگ راه بیفتد، چون سلاح های خویش را می فروشند و از این موقعیت استفاده می نمایند.
وی تصریح كرد: متاسفم كه برخی از مردم به علت گله هایی كه دارند و بی مهری هایی كه دیدند، گرفتار تحلیل های بسیار عوامانه شدند و من حتی در اطراف خودم هم این مورد را مشاهده كردم كه بعضی ها به خاطر غمی كه دارند، به تحلیل های دم دستی «من و تو»یی متوسل شدند. در حالیكه مردم به رغم ناراحتی و گله های خود پای یك شخصیت ملی می ایستند و از این اتفاق آزرده خاطر شده اند.
برومند در پاسخ به اینكه آیا حضور مردم در مراسم خاكسپاری شهید سردار سلیمانی می تواند دلیل و نشانه ای از این همدلی باشد؟ اظهار داشت: حتما بخشی از این جمعیتی كه در این روزها برای مراسم خاكسپاری سردار سلیمانی حاضر شدند، همان افراد گله مند هستند و اتفاقاً این بزرگواری آنها را نشان داده است كه در هر شرایطی پای ارزش های ملی و داخلی می ایستند، اما نباید فكر نماییم دیگر همه چیز تمام شده و هیچ گله ای وجود ندارد و دیگر كسی جواب نمی خواهد. همین الان پیش از اینكه ترامپ اقدامی ضد ما كند، شخصیت هایی فرهنگی و اجتماعی در زندان هستند و این خود ما هستیم كه با آنها چنین برخوردی كردیم، در حالیكه كسانی مثل محمود دولت آبادی با وجود دردهایی كه در دل دارند، آنگونه پای ارزش ها ایستادند.
كارگردان «شهر موشها» اظهار داشت: سردار سلیمانی آدم بسیار وطن پرستی بود و سال ها در میدان جنگ حضور داشت. ما در اوایل انقلاب می دیدیم كه مقابله با امپریالیسم و دفاع از حقوق مردم فلسطین ارزش بود اما پروپاگاندای جهانی كاری كرده كه این ها گاهی به ضد ارزش تبدیل می شود ولی بخشی از این اتفاق به نظرم به خاطر اشتباه هایی است كه حاكمیت ما انجام داده و كم كم كاری كرد كه بدنه به تفرقه مبتلا شد در صورتیكه اگر تاكید بر این بود كه همه با هم باشند، آن هم با پذیرفتن نظرات مختلف، شرایط جور دیگری بود.
مرضیه برومند در انتها تصریح كرد: ما نباید به یك انتقام گیری كور وارد شویم و حال كه فرهنگمان تهدید شده، اتفاقاً باید فرهنگ خویش را به رخ بكشیم، با آرامش و صلابت تلاش نماییم مسائل داخلی را حل نماییم و به پاسداری از ارزش ها و فرهنگمان اقدام نماییم، چون حتما روح سردار سلیمانی آزرده خاطر می شود اگر به یك انتقام گیری بدون برنامه وارد شویم و سرمایه های ملی كه جوانان مان هستند را از دست بدهیم. این را هم فراموش نكنیم كه ترامپ می رود ولی فرهنگ و نام ما حتما باقی می ماند.1398/10/17
14:46:32
5.0 / 5
2444
تگهای خبر: بازی , ساخت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو