ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان توسط یك شركت ایرانی

ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان توسط یك شركت ایرانی سئو سی: یك شركت تولیدكننده محتوا در صدد است با ایجاد كارگاه های آموزشی و استفاده از پتانسیل مركز نوآوری صنایع خلاق پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زمینه اشتغال گام بردارد.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه های ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سیستان و بلوچستان همچون نمونه های موفق ایجاد بستر كار آفرینی در عرصه صنایع خلاق شمرده می شود. یك شركت تولیدكننده محتوا یكی از شركت های خلاق مستقر در مركز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان است كه بعد از توسعه زیست بوم در استان شكل گرفت.
مهران ریگی مدیرعامل این شركت تولیدكنندگان محتوا اظهار داشت: این مجموعه، برند شركت خلاق را در سال ۱۳۹۷ از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت كرد. زمینه فعالیت شركت، تولید محتوای تصویری، محتوای صوتی، دوبله، انیمیشن و تولید محتوای اختصاصی برای نرم افزارها و اپلیكیشن ها است. در این شركت به صورت مستقیم ۱۲ نفر و غیر مستقیم برای ۱۵ نفر شغل به وجود آمده است.
وی در ادامه اضافه كرد: با ایجاد مركز نوآوری صنایع خلاق در سال ۱۳۹۷ وارد این مركز شدیم و فعالیت خودرا در زمینه تولید محتوا شروع كردیم. با توجه به این كه استان سیستان و بلوچستان به لحاظ صنعتی دارای كمبودهای است و ایجاد یك صنعت هزینه بسیار بالایی دارد، می توان به برنامه صنایع خلاق بعنوان یك راهكار در دسترس و ممكن نگاه كرد.
مدیر عامل شركت با اشاره به مزایای صنایع خلاق نسبت به صنایع كلاسیك، افزود: برنامه صنایع خلاق كه بر روی عناصر زود بازده و كم هزینه تمركز دارد و بیشتر بر استعداد افراد متمركز شده است، راه كار بسیار مناسبی برای ایجاد اشتغال در سطح گسترده است.
وی با اشاره به گستره وسیع فعالیت صنایع خلاق در این استان، بیان كرد: برای بسط صنایع خلاق باید زیر ساخت هایی مانند استودیوهای انیمیشن، فیلم سازی، موسیقی و كارگاه های صنایع دستی در مبادیی مانند پارك های علم و فناوری، مراكز نوآوری توسعه یابد و ایجاد شود.
به گفته ریگی به جرات می توان گفت استان سیستان و بلوچستان از لحاظ گردشگری از بكرترین و زیباترین مناطق گردشگری كشور شمرده می شود. آثار باستانی منطقه سیستان تا سراوان و همین طور جاذبه های فرهنگی، همچون پتانسیل های استان برای توسعه گردشگری شمرده می شود. دركنار آن، صنایع دستی استان مانند خامه دوزی، سوزن دوزی، سیاه دوزی و.. قابلیت ایجاد اشتغال در بستر صنایع خلاق را دارد كه هر كدام می تواند خود یك كارگاه یا یك مركز اشتغال خانگی باشد.
وی اظهار داشت: تلاش داریم بتوانیم با ایجاد كارگاه های آموزشی و استفاده از پتانسیل مركز نوآوری صنایع خلاق پارك علم و فناوری سیستان و بلوچستان با تربیت نیروی متخصص، گام بزرگی در زمینه اشتغال برداریم.


منبع:

1398/10/27
12:03:19
5.0 / 5
2784
تگهای خبر: آموزش , اپل , اپلیكیشن , باتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو