توسط یك شركت دانش بنیان؛

نقاط كوانتومی به صنعت وارد می شوند

نقاط كوانتومی به صنعت وارد می شوند به گزارش سئو سی محققان یك شركت دانش بنیان با طراحی و ساخت روانكارها با استفاده از نقاط كوانتومی كربنی، این نقاط را وارد صنعت می كنند.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یك شركت دانش بنیان بعنوان تولیدكننده نقاط كوانتومی كربنی، در صدد است از این نقاط برای تولید محصولات مختلف استفاده می نماید تا این نقاط كوانتومی را وارد صنعت كند. روان كار یكی از محصولاتی است كه با استفاده از این نانومواد تولید و به بازار عرضه شده است.
این شركت یكی از تولیدكنندگان نقاط كوانتومی كربنی در كشور است. این شركت به دنبال ورود این نانوماده به صنعت بوده، ازاین رو مبادرت به تولید محصولاتی با استفاده از این نقاط كوانتومی كرده كه روان كار دستگاه های ماشین كاری یكی از این مصادیق صنعتی سازی نقاط كربنی است.
اشكان شمالی مدیرعامل این شركت اظهار داشت: چند سال قبل تولید نیمه صنعتی نقاط كوانتومی كربن را آغاز كردیم اما به علت ناشناخته بودن این نانومواد در صنعت بیشتر فروش ما به دانشگاه ها و پروژه های پژوهشی بود. ازاین رو تصمیم گرفتیم تا این نقاط كوانتومی كربنی را وارد صنعت نماییم.
وی اضافه كرد: هم اكنون با استفاده از این نقاط كوانتومی، روان كار جهت استفاده در دستگاه های ماشین كاری تولید می نماییم و برخی شركت ها مشتریان این روان كار هستند. این محصول بخش زیادی از مشكلات مربوط دستگاه های ماشین كاری را برطرف كرده و از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی هم شرایط مناسبی را برای مصرف كننده فراهم می آورد.
به گفته شمالی، این روان كار گرفتار فساد و بوگرفتگی نمی گردد و به علت فرمولاسیون خاص روان كار، هیچ باكتری توان رشد در این محیط را ندارد، همینطور طول عمر این روان كار یك سال برآورد شده است، در حالیكه اغلب روان كارهای موجود در بازار طول عمر كمتر از دو ماه دارند. البته به كارگیری این نقاط در صنعت، تنها به تولید روان كار محدود نشده و ما چند محصول دیگر هم تولید كرده ایم.
وی درباره تاریخچه تولید نقاط كوانتومی كربنی عنوان كرد: در ابتدا ما روزانه ۱۵ كیلوگرم تولید داشتیم كه البته با عنایت به ارزش بالای این نقاط كوانتومی كربنی، این حجم تولید هم صنعتی محسوب می شد. در سال ۱۳۹۷ موفق به دریافت گواهی نانومقیاس شدیم و با كمك این گواهی نامه برای دانش بنیان شدن اقدام كردیم. در ادامه از صندوق نوآوری و شكوفایی حمایت مالی برای طراحی و ساخت راكتور صنعتی دریافت كردیم و هم اكنون راكتوری با ظرفیت تولید روزانه ۴۰۰ كیلوگرم نقاط كوانتومی كربنی داریم. با شرایط فعلی ماهانه دو تُن نقاط كوانتومی تولید می نماییم.»


منبع:

1398/10/29
16:22:03
5.0 / 5
2684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو