بزرگ ترین شكست های فناوری در سال ۲۰۱۷ را بشناسید

بزرگ ترین شكست های فناوری در سال ۲۰۱۷ را بشناسید سئو سی: در سالی كه كمتر از یك ماه به آخر آن داریم، شكست های بزرگی را در دنیای آی تی شاهد بودیم.
به گزارش سئو سی به نقل از خبر آنلاین، كمپانی های كوچك و بزرگ نتوانستند استراتژی های تعریف شده خویش را به خوبی پیاده سازی كرده و در نتیجه محصولات و سرویس های ناموفقی عرضه كردند كه مورد استقبال كاربران قرار نگرفت.
در این مقاله به برخی شكست های قابل توجه در دنیای آی تی در سال 2017 اشاره می كنیم:

اخبار جعلی

اخبار جعلی در فیس بوك تاثیر مستقیمی برای نتیجه انتخابات ریاست جمهوری داشت و این داستان جنجال بزرگی را در دنیای آی تی به پا كرد، تا جایی كه نمایندگان فیس بوك، گوگل و توئیتر به كنگره دعوت شده تا درباره نحوه مبارزه با ترول های روسی توضیح دهند. اما ناكام ماندن كمپانی ها در مبارزه با اخبار جعلی داستان ادامه داری است كه در سال های آتی هم شاهد آن خواهیم بود. این كمپانی ها با افراط گرایی، سوء استفاده از كودكان، ویدئوهای خشونت آمیز و... هم در زیرمجموعه اخبار جعلی هم دست به گریبانند.

حذف ویدئوی تبلیغاتی پپسی از یوتیوب

ویدئوی 2 دقیقه و 39 ثانیه ای تبلیغ نوشابه پپسی از یوتیوب حذف می گردد. داستان از این مقرر است كه كندال جنر، مدل معروف بعد از پیوستن به معترضان جنبش «جان سیاه پوستان مهم است» یك قوطی نوشابه پپسی به پلیس تعارف كرده و اقدام وی از تنش می كاهد. معترضان به این آگهی گفتند این كار و تبلیغ از ارزش اعتراضات كم می كند و متحدانه در اینترنت علیه پپسی و كندال جنر اقدام می كنند كه در نهایت این آگهی از یوتیوب به خواست كاربران اینترنت حذف می گردد.


مرگ ربات K5

ربات K5 (در نقش نگهبان امنیتی جلوی درب) به یك كودك در كالیفرنیا حمله كرد! بعدا در واشنگتن هم به داخل حوض وسط مركز خرید افتاد. با ادامه اعتراضات به این ربات مهاجم، كمپانی سازنده (Knightscope) گفت اخبار منتشره درباره مرگ K5 اغراق آمیز بوده است. اما از آن به بعد كسی این ربات را نمی خرد.


اخراج مهندس ژنِ خوبِ گوگل

مهندس جیمز دمور، درباره ساختار جنسیتی در كمپانی این طور اظهار نظر كرد كه تفاوت های بیولوژیكی مردان و زنان و هم رنگ سفید و سیاه واقعا وجود دارد. این اظهارات سبب اخراج وی توسط مدیران ارشد گوگل شد و داستان ادامه داری را در كمپانی های آی تی رقم زد. مدیران تنوع نژادی توسعه یافته تا كارمندان رنگین پوست با نژادهای مختلف در كمپانی های آی تی استخدام شوند.


تاخیر در عرضه تسلا مدل 3

سدان 35 هزار دلاری با تاخیر وارد بازار شد و امیدها را تبدیل به یاس كرد. گزارش ها نشان داده است علاقمندان به تسلاموتورز با این مدل قهر كرده اند.

آیفون 8

اپل، آیفون 8 را نه با تفاوت های خاص راهی بازار كرد و هم زمان كاربران كه فرقی بین این مدل و مدلهای قبلی ندیدند، استقبال سردی از گوشی جدید اپل كردند و در نهایت كاربران منتظر آیفون ایكس (آیفون 10) شدند. ازاین رو در اغلب بازارهای جهانی علی رغم انتشار خبر تاخیر در عرضه آیفون ایكس، مردم به سمت آیفون 8 نرفته و اپل هم در نهایت میزان تولید این محصول را كاهش داد.

سال بسیار بد برای تاكسی آنلاین اوبر

تجاوز به زنان مسافر توسط رانندگان اوبر جنجالی علیه این كمپانی درست كرد. سلسله بازرسی ها در نهایت منجر به اخراج چند مدیر و بدتر از همه استعفای تراویس كالانیك، مدیر اجرایی شد و خسروشاهی جای او را گرفت. هك شدن دیتای 57 میلیون مسافر و راننده هم در دوران زمامداری خسروشاهی سربرآورد و جنبش دیلیت كردن اپلیكیشن اوبر سبب شد تا همه اتفاقات به نفع رقیب آمریكایی اش - لیفت- شود. بحران همچنان ادامه دارد.

لورفتن دیتای موسسه اعتباری Equifax

دیتای بیش از 140 میلیون كاربر عضو موسسه اعتباری Equifax كه اغلب هم آمریكایی بودند، جنجال بزرگی را علیه این كمپانی به راه انداخت. دیتای مالی كاربران دزدیده شد و علیه مدیران وقت كمپانی اعلام جرم شد.اعتراضات مردم و قانون بی طرفی نت

كاربر، محتوا، وب سایت، پلتفرم، اپلیكیشن برای همه یكسان است و اپراتورها نباید بهای متفاوت مطالبه كنند. قانون مصوب دولت اوباما توسط ترامپ لغو شد و منبع خیلی از اعتراضات اجتماعی قرار گرفت. كمیسیون ارتباطات فدرال با ملغی كردن قانون(به خصوص بند 8)، عملا به ضرر مردم و به نفع اپراتورها گام برداشت و این داستان همچنان ادامه داشته و مردم معترض، به كار خود ادامه می دهند.


قصور در گیم Star Wars Battlefront II

وقتی كاربران متوجه شدند كه باید دست كم 40 ساعت بازی مداوم كنند تا قفل كاركترهای اصلی گیمِ Star Wars Battlefront II باز شوند، بازی را رها كردند. این كار سبب شد تا سازنده، معذرت خواهی كرده و با تغییر استراتژی، عرضه اصلی گیم در 17 نوامبر را كلید زد.

بیكسبی

دستیار دیجیتال سامسونگ به نام بیكسبی در مارس عرضه شد. 6 ماه بعد و بعد از اعتراضات فراوان، كمپانی كره ای تصمیم گرفت تا بیكسبی را روی گوشی گلكسی اس 8 و 8 پلاس غیر فعال كند.

سقوط اسنپ چت

در مارس سهام اسنپ چت عرضه عمومی شد و با 17 دلار به ازای هر سهم، ارزشی معادل 20 تا 25 میلیارد دلار برای آن تعیین شد. اما كار اسنپ در بورس نگرفت و روز به روز به پایین سقوط كرد. در ایام پایانی 14 دلار معامله می شود، با آینده تاریك!
البته فیس بوك پشت ماجرا ایستاده تا روزی این كمپانی را بالا بكشد!

اعتراضات گسترده به آپدیت ویندوز 10

آپدیت ویندوز 10 سبب شد تا كاربران هارد خویش را از دست بدهند. اعتراضات ناشی از مشكل در آپدیت ویندوز10 سبب شد تا عده ای به طور رسمی در دادگاه علیه مایكروسافت شكایت كنند.


سرویس كیت غذای Blue Apron

در رقابت با آمازون، جعبه مخصوص شامل كیت غذای تازه به درب خانه ها ارسال شد. از 10 دلار به 3 دلار تنزل پیدا كرده و این سرویس با مرگ دست و پنجه نرم می كند. (برای آشپزی روزانه، مواد لازم در جعبه قرار داده شده و به درب خانه ها به صورت تازه ارسال می گردد. )

فیلم انیمیشن اموجی

یكی از نفرت انگیزترین فیلم های سال 2017 كه فقط 217 میلیون دلار در دنیا فروش كرد. سیلی از انتقادات به این انیمیشن كمدی وارد شد.

استوری فیس بوك

در ماه مارس استوری فیس بوك با كپی برداری از اسنپ چت عرضه شد اما تا ماه اكتبر استقبالی از آن نشد.


آبمیوه گیری فناورانه Juicero

آبمیوه گیری همیشه متصل و هوشمند Juicero از 700 دلار به 400 دلار كاهش پیدا كرد. سپتامبر، خط تولید محصول را خواباندند.


افتراء غرب به كسپرسكی

محرمانه ترین نرم افزارهای جاسوسی آمریكا لو رفت و هكر عضو سازمان آژانس امنیت ملی متهم شد با نصب كسپرسكی روی رایانه خانگی خود، سبب سرقت شده است. كسپرسكی جاسوس بودن خویش را رد كرد اما استفاده از آن در نهادهای دولتی آمریكا ممنوع شد. واكنش مشابه در اروپا توسط انگلیس هم سبب شد تا جان كسپرسكی به لب برسد.

رخداد «پرایم دِی» آمازون

سنت تخفیف های 30 ساعته ماه جولای آمازون، برای محصولات دیجیتال، بر اساس تخفیف های 5 تا 10 دلاری موفقیت آمیز بوده، اما امسال به نوشته یواس ای تودی، مایوس كننده بود.


5656
1396/09/23
12:35:43
5.0 / 5
2530
تگهای خبر: آنلاین , آیفون , اپراتور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو