نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور كشورهای اسلامی برگزار گردید

نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور كشورهای اسلامی برگزار گردید به گزارش سئو سی نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور ۱۱ كشور اسلامی برگزار گردید.به گزارش سئو سی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نشست سرمایه گذاری فناوری با حضور سرمایه گذاران ارشد بیشتر از ۱۱ كشور جهان برگزار گردید. در این گردهمایی كه با مشاركت كشورهای گروه D۸ برگزار شد، طرح‍های فناورانه با حضور سرمایه گذاران مورد بررسی قرار می گیرد.
گروه هشت كشور اسلامی در حال توسعه (D۸) گروهی اقتصادی متشكل از هشت كشور ایران، تركیه، پاكستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.
شبكه تبادل فناوری گروه D۸در راستای افزایش تبادلات فناورانه بین این ۸كشور اسلامی، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشكیل شده است و دبیرخانه دائمی آن در ایران قرار دارد.
دومین نشست سرمایه گذاری فناوری، یكی از رویدادهای است كه در جهت اهداف شبكه تبادل فناوری برگزار شده است.
مخاطبان اصلی این رویداد وی سی ها، فرشتگان سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری هستند. سرمایه گذاران در این رویداد طی جلساتی در جریان كار یكدیگر قرار می گیرند و با هم برای سرمایه گذاری مشترك همكاری خواهند كرد. استارتاپ ها و كارآفرینان فناوری هم در این رویداد و در نشست های B۲Bحضور خواهند یافت.
مهدی صفاری نیا، دبیر شبكه تبادل فناوری در دومین نشست سرمایه گذاری فناوری D۸ اظهار داشت: در بحث نیروی انسانی در جهان رقابت شدیدی وجود دارد و همه كشورهای عضو D۸با بحران از دست دادن و مهاجرت نیروی انسانی به كشورهای پیشرفته مواجهند ولی غرب هیچ گاه دلسوز كشورهای اسلامی در این حوزه نخواهد بود و خودمان باید به فكر خود باشیم.
وی همینطور اضافه كرد: در این جلسه و نشست های مشابه تجارب به اشتراك گذاشته خواهد شد و ما اگر به دنبال به اشتراك گذاری فرصت های سرمایه گذاری نباشیم و توانایی ها را به اشتراك نگذاریم رشد سریعی نخواهیم داشت.
وی در ادامه اظهار داشت: در دبیرخانه شبكه انتقال فناوری D۸ سعی شده است با برگزاری رویداد، فرصت ها اطلاع رسانی و در سال ۱ تا ۲ برنامه بین المللی اجرا شود و سرمایه گذاران را دور هم جمع كند. هم اكنون همكاری بین كشورهای اروپایی و كشورهای عضو D۸ بسیار بیشتر از همكاری میان كشورهای عضو D۸ است و برای حل این مشكل دولت های عضوD۸ باید اقدامات سیاسی مانند حذف ویزا و ایجاد صندوق های حمایتی را در دستور كار خود قرار دهند.

1398/11/16
22:59:28
5.0 / 5
3284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
SEOc
seoc.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سئو سی محفوظ است

سئو سی

فناوری اطلاعات و سئو